آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32355
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  عقده‌گشایی روزنامه‌های زنجیره‌ای علیه مداحان اهل بیت (ع)

  آوای شمال/  به نقل از بسیج مداحان، با نزدیک شدن به برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری و اهمیت خاص این انتخابات برای بازگشت به متن سیاست، از سوی جریانهایی که به دلیل دشمنی و فتنه‌انگیزی بر ضد آرمانهای اسلامی و انقلابی در فتنه ۸۸، از سوی قاطبه مردم به حاشیه […]

  آوای شمال/  به نقل از بسیج مداحان، با نزدیک شدن به برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری و اهمیت خاص این انتخابات برای بازگشت به متن سیاست، از سوی جریانهایی که به دلیل دشمنی و فتنه‌انگیزی بر ضد آرمانهای اسلامی و انقلابی در فتنه ۸۸، از سوی قاطبه مردم به حاشیه رانده شده اند، هر روز بر حجم بی اخلاقی و پنجه کشی به صورت نهادها، ارگان ها و افرادی که مورد وثوق مردم هستند، افزوده می‌شود.

  بعد از نوازش شورای نگهبان توسط روزنامه‌های زنجیره‌ای طبق روال گذشته، مصاحبه یک مداح ارزشی سبب شد تا جامعه مداحان کشور برای چندمین بار از سوی جریانی خاص مورد توهین قرار گیرد. مصاحبه ای که در ظاهر حکایت از دلسوزی سعید حدادیان برای جریان اصولگرایی داشت، زنگ خطری شد برای مخالفان تا دست به کار شده و خط تخریب را به سمت وی و عقبه فکری‌اش پررنگ کنند. اما ماجرا از کجا آغاز شد؟

  انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۲ که با کم لطفی برخی بزرگان جریان اصولگرایی منجر به شکسته شدن رای اصولگرایان و پیروزی رقیب با اختلاف ۰٫۷ درصدی شد تجربه تلخی را به کام این جریان و دلبستگان آن نشاند، لذا با نزدیک شدن به انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی همه جریانها و شخصیت‌های اصولگرایی با تاکید بر حفظ وحدت از همه ظرفیت‌های خود در جهت رسیدن به این هدف پا به عرصه نهادند. اقدامی که بیش از پیش جریان‌های سرخورده و وابسته فکری به غرب را به هراس انداخت تا با هر روشی که شده در مقابل این وحدت قد علم کنند.

  سعید حدادیان مداح پیشکسوت و مشهور کشور، در مصاحبه‌ای خواستار درس عبرت گرفتن جریان‌های اصولگرایی از انتخابات ریاست جمهوری شد و با لحنی طعنه‌آمیز گفت: اگر اصولگرایان به وحدت نرسند ما مداحان وارد انتخابات می‌شویم. این جمله حدادیان که به منظور هوشیاری بیشتر اصولگرایان بیان شد عملا موجب وحشت جناح رقیب گشت.

  روزنامه اعتماد در یادداشتی با درج بخشی از سخنان حدادیان و بازنشر برخی انتقادات تند گذشته وی به دولت، سعی در ایجاد نوعی “نود سیاسی مکتوب” نه تنها علیه این مداح معروف بلکه جریان مداحی کرد تا هر دو جریان اصولگرایی و مداحان را با هم مورد تخریب سیاسی قرار دهد. سیاهه‌ای که با بال و پر دادن به سخنان حدادیان تا اندازه تاسیس حزب مداحان! سعی در انتقام کشی از مداحان و شخص حدادیان داشت.

  این روزنامه با یادآوری تاریخچه تشکیل هیات رزمندگان اسلام با بر شمردن انتقادات جامعه مداحی در دوره سازندگی و اصلاحات به اقدامات ضدفرهنگی و ضد اسلامی دولتهای وقت، سعی در القای صرفا سیاسی جلوه دادن این هیات برای مقابله با جریان اصلاح طلبی نمود و با تمجید سطحی از مداحانی نظیر حاج صادق آهنگران و کویتی پور با صرف نظر از پیشینه انقلابی شان، تلاش کرد تا الگوی مداح مورد نظر خود را در حد یک روضه‌خوان صرف مطرح کند. روزنامه‌ای که به سیاق هم مسلکان خود از درج با آب و تاب نظر هیچ فردی با جایگاه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی برای تایید جریان خود ابا ندارد.

  اعتماد با یادآوری حمایت‌های اولیه مداحان و مخصوصاً حمایت حدادیان از رئیس دولت نهم و دهم و همچنین عدم پرداخت به انتقادات و زاویه گرفتن‌های این جریان از دولت احمدی‌نژاد در پی انتقادات ریشه‌ای که به دولت وارد می‌دانست؛ سعی در القای پیوستگی این دو جریان به هم کرد تا با “این همان نمایی” پازل تخریب وجهه جامعه مداحان را کامل‌تر کند.

  البته از همه این مسائل که بگذریم و به ریشه این برخوردها با جامعه مداحان بنگریم به یک نکته می‌رسیم که آن هم نداشتن پایگاه این عده در میان مذهبیون و علاقه‌مندان به انقلاب است، چرا که با قلم‌شان، هر جا که توانستند با زور علیه اسلام و انقلاب خیز برداشتند و دور از ذهن نیست که بزرگان جامعه مداحی به دلیل مقابله با جریاناتی از این دست هر بار به بهانه‌ای حتی کوچک، مورد سوءقصد رسانه‌ای قرار گیرند.

  برچسب ها :

  نظرات