آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32251
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  پیامک های تبلیغاتی انبوه مورد بررسی قرار می گیرند

  آوای شمال/ دبیرخانه کارگروه ساماندهی پیامکهای تلفن همراه، با ارسال نامه به اپراتورهای موبایل، راه اندازی سامانه برخط بررسی محتوای پیامکهای تبلیغاتی را الزامی اعلام کرد. امیر سیاح، مدیر سامانه های همراه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، آخرین وضعیت سیاستهای ساماندهی خدمات […]

  آوای شمال/ دبیرخانه کارگروه ساماندهی پیامکهای تلفن همراه، با ارسال نامه به اپراتورهای موبایل، راه اندازی سامانه برخط بررسی محتوای پیامکهای تبلیغاتی را الزامی اعلام کرد.
  پیامک های تبلیغاتی انبوه مورد بررسی قرار می گیرند
  امیر سیاح، مدیر سامانه های همراه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، آخرین وضعیت سیاستهای ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی را که در اسفندماه سال گذشته در بیست و یکمین جلسه شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید، تشریح کرد.
  وی گفت: پس از ابلاغ این مصوبه و تشکیل کارگروه ساماندهی پیامکهای انبوه به ریاست وزارت ارشاد، اولین جلسه این کارگروه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلام و نمایندگان دستگاه ­های عضو کارگروه در روز ۱۵ تیرماه سال جاری برگزار شد.
  پیامک های تبلیغاتی انبوه مورد بررسی قرار می گیرند
  سیاح با اشاره به مصوبات نخستین جلسه کارگروه ساماندهی پیامک های انبوه ادامه داد: در این جلسه پیش نویس پیشنهادی «شیوه نامه تشکیل و وظایف کارگروه» تدوین و مقرر شد هر یک از اعضای کارگروه پیشنهادات خود را حداکثر تا ۳۱ تیرماه به صورت کتبی به دبیرخانه کارگروه ارائه دهند تا نسبت به تنظیم مجدد این پیوست، اقدام شود.
  وی با اشاره به «ماده پنجم ضوابط محتوایی نشر دیجیتال» که در اختیار دستگاه های مرتبط قرار گرفته است، گفت: براین اساس مقرر شد این تعاریف به عنوان مصادیقی که باید از سوی کاربران رعایت شود در نظر گرفته شود و چنانچه پیشنهادی در این خصوص وجود دارد به کارگروه ارائه شود تا پس از تصویب، به موارد و مصادیق اضافه شود.
  مدیر سامانه های همراه مرکز رسانه های دیجیتال خاطرنشان کرد: در این جلسه در مورد اعمال نظارت بر پیامک ها پس از ارسال، نیز مقررشد دستگاه های عضو کارگروه ساماندهی پیامک، ملاحظات خود را به صورت پیش نویس برای طرح در کارگروه تهیه کنند.
  پیامک های تبلیغاتی انبوه مورد بررسی قرار می گیرند
  وی با اشاره به برگزاری دومین جلسه کارگروه ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی که در ۱۲ مردادماه امسال برگزار شد اظهار داشت: در این جلسه، آئین نامه تشکیل و وظایف کارگروه مطرح و مورد تصویب قرار گرفت و هریک از اعضاء نیز موظف شدند نسبت به تعیین زمینه محتوایی هم راستا با ماموریت دستگاه خود اقدام کنند.
  سیاح با تاکید براینکه طبق این آیین نامه هر یک از اعضاء موظف شدند نسبت به معرفی افراد واجد شرایط در زمینه های مشخص شده توسط خود، برای دریافت پنل پیامکی اقدام کنند تصریح کرد: با توجه به بند سوم مصوبه شورای عالی فضای مجازی، مبنی بر الزام اخذ مجوز توسط ارائه کنندگان خدمات ارتباطی و ارائه کنندگان خدمات محتوایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به این شرکت ها زمانی معادل دو ماه مهلت داد که در غیراینصورت، فعالیت آنان را معلق می کند.
  پیامک های تبلیغاتی انبوه مورد بررسی قرار می گیرند
  وی با اشاره به اقدامات مرکز رسانه های دیجیتال و برخی اقدمات پیش روی این مرکز، اضافه کرد: سامانه برخط بارگذاری محتوای پیامکها و خدمات ارزش افزوده در آدرس Login.Saramad.ir راه اندازی شده است که این سامانه از بهمن ماه گذشته تاکنون موفق به پایش محتوای تعداد ۳۸۲ خدمات ارزش افزوده متنی و ۱۰۳۶ عدد محتوای مسابقات پیامکی شده است.
  مدیر سامانه های همراه مرکز رسانه های دیجیتال افزود: در همین حال نامه نگاری با اپراتورهای تلفن­ همراه انجام شده است و این اپراتورها ملزم شده اند که در خصوص معرفی دارندگان سرخط ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی موبایل با سرشماره های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰ و ثابت اقدام کنند.
  به گفته سیاح این اپراتورها همچنین ملزم شده اند به منظور راه‌ اندازی سامانه برخط بررسی محتوای پیامک انبوه تبلیغاتی (به صورت پس از انتشار) طبق بند ۵ و بند ۳ آیین‌ نامه مصوب شورای عالی فضای مجازی اقدامات لازم را انجام دهند.
  پیامک های تبلیغاتی انبوه مورد بررسی قرار می گیرند
  وی گفت: تسهیل و مقررات زدایی اخذ پروانه فعالیت در حوزه ارائه  دهندگان خدمات ارزش افزوده و ارسال کنندگان پیامک انبوه تبلیغاتی از دیگر اقدامات در دست انجام مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد است.
  در کارگروه ساماندهی پیامک های انبوه نمایندگان شورای عالی فضای مجازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت دادگستری، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، دادستانی کل کشور، نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات اسلامی، عضو هستند.

  برچسب ها :

  نظرات