آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32246
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پاسخ وزارت خارجه ایران به ادعاهای اوباما/ وجه مشترک جنگ طلبان و مدعیان دیپلماسی، تکیه بر ایده‌های موهوم و خطرناک است

  آوای شمال/ مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اتهامات و ادعاهای مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در مقاله رئیس جمهور آمریکا را بی اساس دانست و آن را رد کرد. افخم تصریح کرد: ادعاهای تکراری مقامات آمریکا که همسو با منافع رژیم صهیونیستی و برای کسب رضایت لابی‌های طرفدار اسرائیل مطرح می‌شود نشانگر […]

  آوای شمال/ مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اتهامات و ادعاهای مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در مقاله رئیس جمهور آمریکا را بی اساس دانست و آن را رد کرد.

  افخم تصریح کرد: ادعاهای تکراری مقامات آمریکا که همسو با منافع رژیم صهیونیستی و برای کسب رضایت لابی‌های طرفدار اسرائیل مطرح می‌شود نشانگر تردید و عمق سردرگمی مسئولان آمریکایی در ترجیح منافع ملی خود است.

  سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سیاست خارجی آمریکا به شدت اسیر رقابت‌های سیاسی و حزبی داخل این کشور است، افزود: وجه مشترک جنگ طلبان و مدعیان دیپلماسی در آمریکا، تکیه بر ایده‌های موهوم و خطرناک و هراس افکنی است که تاکنون هزینه‌ها و خسارت‌های جبران ناپذیری را برای جهانیان در پی داشته و امروز یکی از از ریشه‌های اصلی ناامنی بین‌المللی است.

  افخم تصریح کرد: رژیم صهیونیستی مهمترین منبع بی ثباتی و گسترش تروریسم در خاورمیانه است و حمایت دولت‌های آمریکا از این رژیم و سیاست ایجاد و حمایت از گروه‌های تروریستی و آموزش و تجهیز آنها، آمریکا را در موضع متهم قرار داده است.

  سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در دفاع از خویش در عرصه‌های سیاسی، نظامی و امنیتی  محدودیتی را نمی‌پذبرد، اضافه کرد:‌ تهدید به حمله نظامی خلاف منشور و اصول ملل متحد بوده و موجب مسئولیت بین‌المللی برای دولت و مقامات ایالات متحده آمریکا است.

   

  برچسب ها :

  نظرات