آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32235
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  کتبی که با کودتای آمریکایی پرفروش شد/ گلایه‌های کتابفروشان از کسادی بازار/ پرفروش‌ شدن کتاب‌های «خندوانه‌»ای

  آوای شمال/ گروه کتاب و ادبیات: ۲۸ مرداد سالگرد کودتای آمریکایی است و این مناسبت در تقویم این سرزمین تا همیشه نمادی از نفوذ بیگانگان و وادادگی عناصر داخلی بوده است و تا زمانی که این عبرت‌ها در تاریخ است ملت اجازه نخواهند داد تا این تجربه‌ها تکرار شود. در هفته پایانی مرداد که این […]

  آوای شمال/ گروه کتاب و ادبیات: ۲۸ مرداد سالگرد کودتای آمریکایی است و این مناسبت در تقویم این سرزمین تا همیشه نمادی از نفوذ بیگانگان و وادادگی عناصر داخلی بوده است و تا زمانی که این عبرت‌ها در تاریخ است ملت اجازه نخواهند داد تا این تجربه‌ها تکرار شود.

  در هفته پایانی مرداد که این مناسبت تاریخی نیز وجود داشت شاهد بودیم که کتاب‌هایی مرتبط با این واقعه تاریخی پرفروش شده‌اند. «درس ۲۸ مرداد» که نشر شیرازه منتشر کرده و تاملی در نگرش سیاسی مصدق که انتشارات خجسته آن را منتشر کرده است از جمله کتبی است که در این هفته مورد اقبال مخاطبان بوده است.

  «آن بیست و سه نفر» به قلم احمد یوسف‌زاده و «بازگشت از نیمه راه» اثر علی‌الفت‌پور دو اثری هستند که در پایان ماه مرداد عنوان پرفروش‌ترین کتاب را به خود اختصاص دادند.

  «من دیگر ما» اثر محسن عباسی ولدی نیز که یک مجموعه تربیتی است نیز توانست در این هفته در جایگاه دوم کتاب‌های پرفروش قرار بگیرد.

  «توقف ممنوع»، «دکتر بازی» و «مدیر مدرسه» نیز دیگر کتاب‌هایی بودند که توانستند به صورت مشترک در جایگاه سوم پرفروش‌ها قرار بگیرند.

  ردیف عنوان کتاب
  پرفروش اول آن بیست و سه نفر – بازگشت از نیمه راه
  پرفروش دوم من دیگر ما
  پرفروش سوم توقف ممنوع – دکتر بازی – مدیر مدرسه

  میلاد حضرت معصومه (ص) در هفته گذشته یکی دیگر از عواملی بود که موجب پرفروش شدن کتابی با عنوان «بی تو یک سال است» اثر نجمه کتابچی شد، که انتشارات میراث اهل قلم آن را منتشر کرده است. این کتاب شرح داستانی حیات نورانی حضرت فاطمه معصومه(س) را در بر می‌گیرد و به گزیده‌ای از زندگانی کریمه اهل بیت(ع) اختصاص دارد. این کتاب در نوع خود نخستین روایت داستانی از زندگانی پرفراز و نشیب چشم و چراغ اهل علم و ساکنان شهر اجتهاد محسوب می‌شود، این کتاب فصل‌های برگزیده‌ای از زندگانی حضرت فاطمه معصومه (س) را بین سال‌های پایانی عمر شریف حضرت امام موسی کاظم (ع) تا وفات حضرت معصومه(س) را به تصویر کشیده است.

  یکی از نکاتی که طی هفته‌های اخیر بارها از سوی کتابفروشان مورد اشاره قرار گرفته کسادی بازار کتاب است و سخنی که اکثر آنها می‌گویند این است که کسی برای آنها و این وضعیت بد فروش فکری نمی‌کند.

  معمولا نویسنده‌های پرفروش تابعی از کتاب‌های پرفروش است از همین رو در میان نویسندگان پرفروش نیز تغییر چندانی شاهد نیستیم و نویسندگان کتاب‌های پرفروش به همان ترتیب در جایگاه نویسندگان پرفروش قرار گرفته‌اند.

  احمد یوسف‌زاده نویسنده آن بیست و سه نفرو علی الفت‌پور نویسنده کتاب بازگشت از نیمه راه پرفروش‌ترین نویسندگان این هفته بوده و پس از آنها با اختلاف اندکی محسن عباسی ولدی در جایگاه دوم قرار گرفته است.

  اسماء حیدری نویسنده توقف ممنوع، اسماعیل امینی شاعر مجموعه دکتر بازی و مرحوم جلال آل‌احمد نویسنده مجموعه داستان مدیر مدرسه پدیدآورندگانی هستند که در جایگاه سوم پرفروش‌ترین نویسندگان قرار گرفته‌اند.

  ردیف نام نویسنده
  نویسنده اول احمد یوسف‌زاده – علی الفت‌پور
  نویسنده دوم محسن عباسی ولدی
  نویسنده سوم اسماء حیدری – اسماعیل امینی – جلال آل‌احمد

  «خندوانه»؛ با اجرای رامبد جوان این روزها مورد توجه ویژه مخاطبان قرار گرفته است. رامبد جوان در این برنامه چندی است از نویسندگان و شعرا دعوت می‌کند و خود نیز در برخی از قسمت‌ها کتاب‌هایی را به بینندگان معرفی می‌کند.

  معرفی کتاب‌های رامبد جوان موجب شده تا آن کتاب‌ها مورد توجه قرار بگیرد و پرفروش شوند. «دکتر بازی» اشعار اسماعیل امینی، «مدیر مدرسه» اثر مرحوم آل‌احمد و «چوپان معاصر» اشعار طنز رضا احسان‌پور ۳ کتابی هستند که پرفروش شده بودند و دو عنوان اول در جمع پرفروش‌ترین کتاب‌های این هفته نیز دیده شدند.

  «موسسه شهید کاظمی» در هفته گذشته توانست عنوان پرفروش‌ترین ناشر هفته پایانی مرداد ۹۴ را به خود اختصاص دهد. این ناشر با فعالیت جهادی توانسته گوی سبقت از سایر ناشران برباید.

  انتشارات «سوره مهر» در هفته گذشته توانست در جایگاه دوم قرار بگیرد و نشر افق نیز به لطف کتاب‌های کودک و نوجوانش در جایگاه سوم پرفروش‌های آخرین هفته ماه مرداد قرار گرفت.

  ردیف عنوان ناشر
  ناشر اول موسسه شهید کاظمی
  ناشر دوم سوره مهر
  ناشر سوم افق

  برای مشاهده جدول کامل پرفروش‌های هفته چهارم مرداد ۹۴ اینجا  را ببینید.

   

  برچسب ها :

  نظرات