آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32203
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دهقان در جمع خبرنگاران: نظارت شورای نگهبان تشریفاتی نیست که خاصیتی نداشته باشد/شورای نگهبان حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام است

  آوای شمال/ محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب درباره نفوذ دشمن به ایران بعد از توافق هسته‌ای اظهار داشت: یکی از مهمترین راه‌های نفوذ عوامل دشمن به ارکان نظام، از طریق القای تشریفاتی بودن نظارت شورای […]

  آوای شمال/ محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب درباره نفوذ دشمن به ایران بعد از توافق هسته‌ای اظهار داشت: یکی از مهمترین راه‌های نفوذ عوامل دشمن به ارکان نظام، از طریق القای تشریفاتی بودن نظارت شورای نگهبان انجام می‌شود.

  وی با بیان اینکه «شورای نگهبان» از ابتدای انقلاب تاکنون یکی از مهمترین موانع نفوذ دشمن در درون نظام اسلامی بوده است، افزود: اصل ۹۹ قانون اساسی بر نظارت شورای نگهبان در انتخابات تأکید دارد.

  دهقان با اشاره به جایگاه شورای نگهبان، یادآور شد: این نهاد مهم حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام است و بر اساس قانون، نظارت شورای نگهبان یک نظارت کامل است نه یک نظارت تشریفاتی که خاصیتی نداشته باشد.

  نماینده طرقبه و چناران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون برخی سعی داشتند قانون اساسی را زیر پا گذاشته و نادیده بگیرند اما هرگز موفق نشدند و حالا در پی راهی برای ناکارآمد جلوه دادن قانون اساسی هستند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی خواسته یا ناخواسته به دنبال بی‌خاصیت و تشریفاتی کردن نظارت شورای نگهبان هستند و شاید به عواقب این امر واقف نیستند، چرا که که این کار یکی از راه‌های نفوذ عوامل دشمن به درون نظام اسلامی است.

   

  برچسب ها :

  نظرات