آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32177
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  طی نامه به سناتورهای دموکرات، اوباما: فشار اقتصادی و نظامی علیه ایران را حفظ می‌کنیم

  آوای شمال/ باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به سناتورهای دموکرات قول داد که فشار اقتصادی علیه ایران را حفظ کند و گزینه نظامی علیه این کشور در دسترس باشد. وی در این نامه که به سناتور جرولد ندلر ارسال شده تاکید کرد که اگر ایران به سمت ساخت سلاح هسته ای برود […]

  آوای شمال/ باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به سناتورهای دموکرات قول داد که فشار اقتصادی علیه ایران را حفظ کند و گزینه نظامی علیه این کشور در دسترس باشد.

  وی در این نامه که به سناتور جرولد ندلر ارسال شده تاکید کرد که اگر ایران به سمت ساخت سلاح هسته ای برود همه گزینه ها روی میز است.

  وی همچنین گفت که واشنگتن تحریمهای غیرهسته ای علیه ایران را به ویژه به خاطر حمایت از حزب الله و آنچه که اوباما نقش ثبات زدای ایران در یمن خوانده حفظ میکند.

  این گزارش افزود: اوباما که هم اکنون در تعظیلات دو هفته‌ای در سواحل ماساچوست به سر می‌برد در انظار عمومی سخنرانی نکرده اما به صورت خصوصی در حال مکاتبه با سناتورها برای جلب حمایت از توافق هسته‌ای است.

  اوباما در این نامه همچنین بر افزایش و تقویت همکاری‌های امنیتی با اسرائیل تاکید کرد و گفت که آمریکا توانایی خود برای تنبیه ایران به خاطر فعالیتهای منفی در خاورمیانه حفظ خواهد کرد.

   رئیس‌جمهور آمریکا همچنین روز گذشته در یادداشتی جدید که تا اندازه زیادی تکرار اظهاراتش در دانشگاه «امریکن» است ضمن طرح اتهامات بی‌پایه خاطرنشان کرده «توافق هسته‌ای» با ایران مشکلات آمریکا با تهران را حل نمی‌کند.

  اوباما در این یادداشت در پایگاه خبری – تحلیلی NJ.com به دوران جنگ سرد کشورش با شوروی سابق اشاره کرده و می‌نویسد در آن زمان جان اف‌کندی، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا از رویکرد تقابل شتابزده اجتناب کرد.

  او این رویکرد را بنیادی دانست که در طول دهه‌های اخیر روسای جمهور آمریکا، اعم از دموکرات یا جمهوری‌خواه به آن پایبند بوده‌اند. اوباما می‌نویسد به همین دلیل است که واشنگتن جنگ سرد را بدون شلیک یک گلوله به سمت شوروی به نفع خود به اتمام رساند.

  رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه می‌نویسد: «دولت من بر اساس پایبندی به همین سنت دیپلماسی اصولی و قدرتمند به دنبال برداشتن یکی از بزرگترین تهدیدهای پیش روی جهان امروز بوده است: چشم‌انداز ایران مسلح به سلاح هسته‌ای.»

  برچسب ها :

  نظرات