آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32151
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۳
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  مدیر عامل انستیتوی تحقیقات اقتصادی قزاقستان: رفع تحریم‌های ایران همکاری‌ اقتصادی با قزاقستان را افزایش می‌دهد

  آوای شمال/ در دوشنبه به نقل از «کرسیوکز»، «مقصد مخن‌اف» مدیر عامل انستیتوی تحقیقات اقتصادی قزاقستان امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: برداشتن تحریم‌های اقتصادی ایران باعث رشد همکاری بین «آستانه» و «تهران» خواهد شد. این مقام ارشد اقتصادی افزود: یکی از اهداف قزاقستان موضوع ایجاد کارخانه‌های مشترک با ایران می‌باشد. وی با اشاره […]

  آوای شمال/ در دوشنبه به نقل از «کرسیوکز»، «مقصد مخن‌اف» مدیر عامل انستیتوی تحقیقات اقتصادی قزاقستان امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: برداشتن تحریم‌های اقتصادی ایران باعث رشد همکاری بین «آستانه» و «تهران» خواهد شد.

  این مقام ارشد اقتصادی افزود: یکی از اهداف قزاقستان موضوع ایجاد کارخانه‌های مشترک با ایران می‌باشد.

  وی با اشاره به اینکه پس از رفع تحریم‌های اقتصادی بازارهای جدید برای ۲ کشور ایجاد می‌شود، افزود: این موضوع برای هر ۲ کشور سودمند است و ایجاد بازارهای جدید بر همکاری ۲ کشور می‌افزاید.

  مخن‌اف تصریح کرد: در حال حاضر خط راه‌آهن قزاقستان با ایران در حال بهره‌برداری است و در آینده نزدیک نیز فعالیت این خط افزایش می‌یابد که با توجه به این موضوعات آستانه درصدد است تا تعاملات خود را با تهران افزایش دهد.

  وی ادامه داد: شرایط مساعدی در قزاقستان برای فعالیتهای اقتصادی وجود دارد و با تعاملاتی که تاکنون با ایران داشته‌ایم امکان ایجاد کارخانه‌های مشترک در کشورمان وجود دارد.

  این مسئول موسسه اقتصادی قزاقستان در پایان سخنانش تاکید کرد: آستانه قابلیت صادرات محصولات خود به منطقه خلیج فارس را دارد و بهترین  راه برای دسترسی به این بازارها از طریق ایران می‌باشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات