آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32144
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مقابله رسانه‌های خارجی با سخنان رهبری؛ عکس‌العمل رسانه‌های خارجی نسبت به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای

  آوای شمال/ صدای آمریکا (VOA) در مطلبی با عنوان “[آیت‌الله] خامنه‌ای: ایران جلوی نفوذ ایالات‌متحده را خواهد گرفت” سخنرانی اخیر رهبری را برجسته کرده و چنین گفته است که: دولت اسرائیل و بیشتر قانون‌گذاران آمریکا مخالف توافق با ایران هستند زیرا ایران از گروه‌های تروریستی‌ای به اسرائیل حمله کرده‌اند دفاع می‌کند. آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی‌اش […]

  آوای شمال/ صدای آمریکا (VOA) در مطلبی با عنوان “[آیت‌الله] خامنه‌ای: ایران جلوی نفوذ ایالات‌متحده را خواهد گرفت” سخنرانی اخیر رهبری را برجسته کرده و چنین گفته است که: دولت اسرائیل و بیشتر قانون‌گذاران آمریکا مخالف توافق با ایران هستند زیرا ایران از گروه‌های تروریستی‌ای به اسرائیل حمله کرده‌اند دفاع می‌کند. آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی‌اش تأکید داشته است که ” از هر کسی که با اسرائیل مبارزه کند و رژیم صهیونیستی را بکوبد و مقاومت را تائید کند، همه‌جور حمایتی را که برای ما ممکن باشد از او می‌کنیم».

  نویسنده این مطلب در جواب به بیانات رهبری این گونه نوشته است که، حتی اگر مسئله هسته‌ای حل شود، اختلافات ایران و ایالات‌متحده در خیلی از مسائل، از جمله اسرائیل، سر جای خود باقی خواهد ماند. ایران و ایالات‌متحده حامی دو جبهه متفاوت در جنگ داخلی سوریه و کشمکش یمن می‌باشند.

  خبرگزاری رویترز در مطلبی با عنوان “درهای بسته ایران در مقابل ایالات‌متحده، حتی پس از توافق هسته‌ای” بیان داشته است که، [آیت‌الله] خامنه‌ای توافق با آمریکا را فقط در بخش هسته‌ای قبول دارد. در راستای جلوگیری از نفوذ آمریکایی‌ها در منطقه، [آیت‌الله] خامنه‌ای در سخنرانی‌های پیشین خود نیز اعلام داشته است که سیاست‌های منطقه‌ای ایالات‌متحده ۱۸۰ درجه با سیاست‌های جمهوری اسلامی در منطقه تفاوت دارد.
   

  واشنگتن‌پست در مطلبی، سخنان آیت‌الله خامنه‌ای را بسیار آشنا خواند و چنین گفته است که روحانیون ایران مدت زمان زیادی است در سخنان خود از امپریالیسم آمریکایی‌ها می‌گویند و این سخنان تازگی ندارد… .

  برچسب ها :

  نظرات