آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32132
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دو روز پس از گزارش عفو بین الملل، سازمان ملل بمباران بندر الحدیده توسط سعودی‌ها را محکوم کرد

  آوای شمال/ سازمان ملل با محکوم کردن شدید اقدام جنگنده‌های عربستان سعودی در بمباران اسکله بندر الحدیده یمن را محکوم و آنرا اقدامی غیر انسانی معرفی کرد. استیون اوبراین مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل با اشاره به اینکه اقدام عربستان برخلاف قوانین بین المللی است، تصریح کرد که عربستان اسکله بندر الحدیده در غرب یمن […]

  آوای شمال/ سازمان ملل با محکوم کردن شدید اقدام جنگنده‌های عربستان سعودی در بمباران اسکله بندر الحدیده یمن را محکوم و آنرا اقدامی غیر انسانی معرفی کرد.

  استیون اوبراین مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل با اشاره به اینکه اقدام عربستان برخلاف قوانین بین المللی است، تصریح کرد که عربستان اسکله بندر الحدیده در غرب یمن که نقش حیاتی در انتقال کمک های غذایی و دارویی به یمن دارد را بمباران کرد.

  وی این اقدام سعودی‌ها را تجاوز آشکار به قوانین بین المللی و امری غیرقابل پذیرش است.

  بندر الحدیده طی ماه‌های اخیر بارها توسط سعودی‌ها بمباران شده و پس از بمباران اخیر اسکله این بندر به شدت آسیب دیده است.

  موضع‌گیری این مقام ارشد سازمان ملل در شرایطی است که سازمان حقوق بشری عفو بین الملل نیز دو روز قبل با اشاره به ارتکاب «جنایات جنگی» عربستان در یمن، خواستار تشکیل کمیته بین المللی تحقیق شد.

  این سازمان بین المللی در گزارشی اعلام کرد که حملات هوایی عربستان منجر به کشته شدن بیش از چهار هزار نفر که نیمی از آنها غیر نظامی هستند، شده است.

  عفو بین الملل همچنین «حملات هوایی نیروهای ائتلاف سعودی به محله‌های مسکونی و پرجمعیت» یمن را محکوم و اعلام کرد که جنگنده های عربستانی مناطق پرجمعیت دور از مواضع نظامی را هدف قرار داده اند.

  سازمان عفو بین الملل حملات هوایی عربستان به تعز و عدن را که در پی آن خون زیادی از مردم بی گناه یمن ریخته شده و ویرانی گسترده ای بر جای گذاشته است، «وحشتناک» توصیف کرد.

  عربستان سعودی در حالی همچنان به حملاتش ادامه می‌دهد که از ششم فروردین بدون مجوز سازمان ملل و به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت، این کشور را هدف تجاوزات و حملات هوایی خود قرار داده است که در پی آن هزاران نفر از مردم بی گناه یمن کشته و زخمی شدند.

   

  برچسب ها :

  نظرات