آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32113
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  سیدنظام‌الدین موسوی در همایش استانی مدیران خبرگزاری فارس: فارس هژمونی رسانه‌های صهیونیستی را شکسته است/مرحوم معافی اعتبار ویژه‌ای در بین مردم و مسئولان مازندران داشت

  آوای شمال/ سیدنظام‌الدین موسوی امروز در همایش مدیران استانی خبرگزاری فارس به میزبانی خبرگزاری فارس در استان مازندران با گرامی‌داشت یاد و خاطره سرپرست فقید خبرگزاری فارس مازندران زنده‌یاد جابر معافی اظهار کرد: امروز گرامی‌داشت یاد و خاطره همه خبرنگاران و مجاهدان عرصه خبر و شهدای خبرنگار و زنده‌یاد جابر معافی است که یاد او […]

  آوای شمال/ سیدنظام‌الدین موسوی امروز در همایش مدیران استانی خبرگزاری فارس به میزبانی خبرگزاری فارس در استان مازندران با گرامی‌داشت یاد و خاطره سرپرست فقید خبرگزاری فارس مازندران زنده‌یاد جابر معافی اظهار کرد: امروز گرامی‌داشت یاد و خاطره همه خبرنگاران و مجاهدان عرصه خبر و شهدای خبرنگار و زنده‌یاد جابر معافی است که یاد او همواره در دل و جان ما پاینده است.

  مدیرعامل خبرگزاری فارس با تقدیر از همکاری مسئولان ارزش‌مدار استان مازندران در برگزاری این همایش با خبرگزاری فارس تصریح کرد: مازندران از استان‌های باظرفیت بالاست که به تنهایی خود، یک کشور است.

  موسوی با بیان اینکه انتخاب یک مقوله به عنوان اولویت استان، مورد توجه مسئولان مازندران است، اضافه کرد: هر بخش مازندران اولویت و مهم است و نمی‌توان زراعت و کشاورزی این استان را کنار گذاشت.

  وی با بیان اینکه دنیایی از زیبایی در مازندران نهفته است، ادامه داد: گردشگری هم باید مورد توجه باشد چرا که گردشگران بسیاری به این استان سفر می‌کنند و البته آسیب‌هایی هم برای این استان دارد، اما تبرستان دیدنی است و باید برخی از این آسیب‌ها را قبول کرد.

  موسوی با اشاره به اینکه صنعت مازندران هم مورد توجه است، گفت: مازندران جایگاه بالایی دارد و امیدوارم با سعی و تلاش همکاران خبرگزاری فارس در استان، واقعیت‌های مازندران به مردم نشان داده شود.

  وی با بیان اینکه بخشی از کار خبرنگاری ارائه واقعیت‌ها و خدمات مسئولان و بخشی هم ارائه مشکلات و بیان نقدهاست، خاطرنشان کرد: مسائل باید بیان و در منظر مسئولان قرار گیرد تا فکری برای رفع این مسائل شود و اگر قرار است مازندران تبدیل به پاتوقی برای عده‌ای باشد، این ظلم و بی‌انصافی است و رسانه‌های خبری باید مشکلات را به گوش مسئولان برسانند.

  مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه خبرگزاری فارس تا حدودی توانسته در این مسیر حرکت کند، ادامه داد: خبرنگاران خبرگزاری در این استان، خود را موظف می‌دانند زبان گویای مشکلات مردم باشند و در کنار این کار، اخبار خدمات مسئولان را هم پوشش می‌دهند.

  این مسئول با بیان اینکه مرحوم جابر معافی از اعتبار و جایگاه بالایی در بین مردم و مسئولان مازندران برخوردار بود، اظهار کرد: مسئولان دولتی و حکومتی و مردم نسبت به انصاف، تلاش و شیوه انتشار اخبار توسط جابر معافی، اذعان داشتند و خبرگزاری فارس تردید نکرد بعد از پرواز و عروج مرحوم معافی، سکان هدایت این مجموعه را به فردی بسپارد که در امتداد افق آن مرحوم حرکت می‌کند و همکارانی که اجازه ندادند هیچ خدشه‌ای در مسیر اطلاع‌رسانی به وجود بیاید و مانند گذشته کارکرد خبرگزاری فارس در مازندران جزو رده‌های اول تا سوم کشوری است.

  موسوی با بیان اینکه به واسطه مجاهدت‌های مداوم، خبرگزاری فارس بر اساس شاخص‌های حرفه‌ای از جمله تولید محتوا و … جزو خبرگزاری‌های برتر کشور محسوب می‌شود، گفت: با توجه به دامنه‌دار شدن تحولات منطقه‌ای، از راهبردهای اساسی خبرگزاری رسیدن به جایگاه برتر منطقه‌ای و بین‌المللی است که با تلاش همکاران توانسته‌ایم این جایگاه را کسب کنیم.

  وی با اشاره به اینکه خبرگزاری فارس جزو ۸۰ سایت برتر دنیاست، افزود: جبهه یمن از اصلی‌ترین جبهه‌های مقاومت در مقابل استکبار است و خبرگزاری فارس در ردیف نخست اطلاع‌رسانی این حوزه قرار دارد و این در حالی است که هنوز در این کشور نتوانسته‌ایم دفتر خبری راه‌اندازی کنیم و اطلاع‌رسانی از طریق رابطان خبری صورت می‌گیرد.

  مدیرعامل خبرگزاری فارس با بیان اینکه فارس توانسته هژمونی صهیونیست در عرصه رسانه را بشکند، تصریح کرد: اگر الطاف معنوی خداوند نبود خبرگزاری نمی‌توانست به چنین جایگاهی برسد که رقبای ما در خارج از کشور مجبور باشند برخی اخبار را از منبع خبرگزاری فارس پیگیری کنند.

  این مسئول با اشاره به اینکه نگاه بین‌المللی به معنای گذشتن از نگاه داخلی نیست، افزود: رسانه‌های کوچک و محلی تاثیر گسترده‌ای در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی دارند و امروز دنیا در حوزه رسانه به سمت شبکه‌ای شدن پیش می‌رود و دنیای رسانه در حال تحول، کوچک شدن و در عین حال تاثیرگذاری بیشتر نسبت به دیگر رسانه‌هاست.

  وی با بیان اینکه رسانه‌های کوچک، قید و بند رسانه‌های بزرگ را ندارند که این می‌تواند یک نوع آسیب هم باشد، خاطرنشان کرد: امروز یک شایعه کوچک در نقطه‌ای از کشور می‌تواند کشور را با چالش مواجه کند که ابزار آن هم رسانه‌های کوچک هستند.

  موسوی با اشاره به اینکه مسئولیت رسانه‌های آوانگارد در این عرصه بیشتر است، گفت: به ویژه رسانه‌هایی که علاوه بر وظایف رسانه‌ای، تعهد معنوی هم دارند و خبرگزاری فارس سرافرازانه، سربلند می‌کند و در چارچوب منویات نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب حرکت و از انقلاب دفاع می‌کند.

  وی با بیان اینکه در جایی که کسانی بخواهند در مسیر انقلاب خدشه وارد کنند خبرگزاری فارس خود را موظف می‌داند ورود یافته و جریان‌سازی کند، تصریح کرد: رسانه‌های صهیونیستی در دروازه‌بانی خبر، آن چه را که می‌پسندند منتشر کرده و اجازه انتشار اخباری که منجر به زیرسئوال بردن فعالیت‌های صهیونیستی باشد را نمی‌دهند.

  این مسئول با اشاره به اینکه به عنوان رسانه ارزش‌مدار باید واقعیت را آن‌گونه که است نشان دهیم، گفت: خوبی‌ها، داشته‌ها و مشکلات را باید از دریچه خودمان به دنیا نشان دهیم و این هنر رسانه‌های امروز و به ویژه خبرگزاری فارس است.

   

  برچسب ها :

  نظرات