آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32099
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  روزنامه شرق چگونه پروژه خانواده هاشمی را به هم زد؟

  آوای شمال/ کاریکاتور و مطلب دیروز یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب باعث عصبانیت فاطمه هاشمی شد و پروژه خانواده هاشمی را ناکام گذاشت. روز دوشنبه در حالی روزنامه شرق روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها قرار گرفت که کاریکاتوری از همنشینی مهدی‌هاشمی و محمدرضا رحیمی در بند مفسدان مالی اوین و با تیتری به همین مضمون در این روزنامه […]

  آوای شمال/ کاریکاتور و مطلب دیروز یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب باعث عصبانیت فاطمه هاشمی شد و پروژه خانواده هاشمی را ناکام گذاشت.

  روز دوشنبه در حالی روزنامه شرق روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها قرار گرفت که کاریکاتوری از همنشینی مهدی‌هاشمی و محمدرضا رحیمی در بند مفسدان مالی اوین و با تیتری به همین مضمون در این روزنامه زنجیره‌ای منتشر شد که از فحوای سخنان فاطمه هاشمی درباره ملاقات با برادرش دریافت و خبری شده بود.

  همین موضوع سبب شد تا فاطمه هاشمی به این نوع پوشش خبری سخنانش واکنش منفی نشان دهند و این روزنامه اصلاح‌طلب را متهم به عافیت‌طلبی‌های مرسوم و با نادیده گرفتن حق مخاطب و اصل آزادی بیان کند که اقدام به تحریف مطالب، سانسور و قلب واقعیت کرده است. با این توضیح که چرا مطالبی که قرار نبود منتشر شود، انتشار یافته است.

  وی دراین‌باره گفته است: «جای افسوس دارد مطالبی که صرفاً جهت اطلاع خبرنگار عنوان‌شده و پس از پایان گفت‌وگو نیز تأیید نهایی صورت گرفته، همان مسائل غیرقابل‌انتشار، در روزنامه منتشرشده است. به همین دلیل روزنامه «شرق» موظف است بر اساس ماده ۲۳ قانون مطبوعات نسبت به انتشار متن کامل مصاحبه این‌جانب اقدامات لازم را انجام دهد.»

  به نظر می‌رسد تأکید پررنگ حضور مهدی هاشمی با توجه به جرمی که انجام داده در بند مفسدان مالی و اقتصاد و همچنین شب‌نشینی با محمدرضا رحیمی دلیل اصلی این عصبانیت، فاطمه هاشمی باشد؛ چراکه هاشمی‌ها همواره سعی کرده‌اند که با سیاسی جلوه دادن حکم آقازاده زندانی موضوع مفاسد مالی وی را پوشش داده و مخفی کنند.

  روزنامه اصلاح‌طلب شرق پروژه خانواده هاشمی را به هم زد

  در همین رابطه، مهدی هاشمی پیش از ورود به زندان در پست معروف فیس‌بوکی‌اش نوشت: «غروب دیروز به خانه پدری رفتم تا سری به حاج‌آقا (بابا) بزنم. اخبار سایت‌ها و روزنامه بیشتر درباره اعلام کاندیداتوری حاج آقا برای انتخابات خبرگان بود. به حاج‌آقا گفتم “اعلام آمادگی شما برای انتخابات خبرگان دو نتیجه دارد: اولی ایجاد فضای انتخاباتی و دومی فرستادن من به زندان!» و اینگونه وانمود کرد که جرم وی سیاسی است زیرا «کاندیدا شدن پدرم در انتخابات خبرگان به زندان رفتن من منجر می‌شود!»

  روزنامه اصلاح‌طلب شرق پروژه خانواده هاشمی را به هم زد

  تصویر پست فیس‌بوک مهدی هاشمی

  بر همین اساس بود که مهدی هاشمی قبل از رفتن به زندان با قرائت بیانیه‌ای مطرح کرد که «‌ برای تحمل کیفری که آن را عادلانه ندانسته و بلکه اغراض سیاسی را در آن عامل اصلی می‌دانم، مهیا گشته‌ام که ….» و بر همین اساس سعی کرد که خود را نه یک مجرم و مفسد مالی بلکه قربانی یک بازی سیاسی مطرح کند. سیاستی که از بدو شروع محاکمه وی از سوی خانواده هاشمی به کار گرفته شده است و گروه سیاسی مشرق نیز در قالب گزارشی با این عنوان «چرا خانواده هاشمی محکومیت مهدی هاشمی را قبول نمی‌کنند؟» به‌صورت مفصل بدان پرداخت.

  روزنامه اصلاح‌طلب شرق پروژه خانواده هاشمی را به هم زد

  بیانیه‌ای که مهدی هاشمی قبل از ورود به زندان اوین قرائت کرد

  بیانیه‌ای که مهدی هاشمی قبل از ورود به زندان اوین قرائت کرد

   

  اخبار و شنیده‌های اخیر نیز نشان می‌دهد که مهدی هاشمی برای انتقال از بند اقتصادی زندان اوین به بند سیاسی و امنیتی این زندان درخواست داده است.[۵] و طبق صحبت‌های فاطمه هاشمی که در روزنامه شرق روز دوشنبه انتشار یافت، مهدی هاشمی گفته است که:‌ «کنار او هم زندانی‌های سیاسی هستند و هم مالی مثلاً یک برق‌کار هست که به خاطر چک برگشتی دو میلیون تومانی در زندان است و دیگری هم به خاطر پنج میلیون تومان.»

   

  حال به نظر می‌رسد این روزنامه اصلاح‌طلب پروژه خانواده هاشمی جهت وارد ساختن موضوع محکومیت آقازاده‌شان از فاز اقتصادی به فاز سیاسی را به‌شدت به هم زده است که فاطمه هاشمی از روزنامه همسو باسیاست‌های آنان به این شکل شکایت می‌کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات