آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32006
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > سیاسی > فرهنگی
 •   

  تدفین شهدای گمنام در محمودآباد تعهد بزرگی برای ما ایجاد کرد/ لزوم ساخت مرکز فرهنگی در مهدیه شهدا

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه با تقدیر از حضور پرشور مردم در استقبال از کاروان شهدای گمنام‌غواص گفت: رایحه خوش شهدا چندروزی است که دیار علویان را سرشار از طراوت کرد و باید این فرصت بزرگ را غنیمت شمرد. وی با یادآوری سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه با تقدیر از حضور پرشور مردم در استقبال از کاروان شهدای گمنام‌غواص گفت: رایحه خوش شهدا چندروزی است که دیار علویان را سرشار از طراوت کرد و باید این فرصت بزرگ را غنیمت شمرد.

  وی با یادآوری سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه افزود: این روز به‌نام مقاومت‌اسلامی نامیده شده و امروز به برکت همین مقاومت که برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است، درماندگی استکبار به ویژه آمریکا و اسرائیل را در دنیا نظاره‌گر هستیم.

  خطیب جمعه محمودآباد تصریح کرد: راه‌نجات امروز دنیا در مقابل زورگویی‌ها همانا مقاومت و ایستادگی و تشکیل صف‌های متحد اعتقادی و سیاسی با آمادگی گسترده دفاعی است.

  موسوی با گرامیداشت میلاد کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر اظهار کرد: امروز دختران در جامعه اسلامی چه در خانواده و چه در اجتماع مایه مباهات و سرزندگی هستند و نسل پاک، باورمند و بانشاط را تحویل جامعه می‌دهند و همه باید در تکریم از این قشر اثرگذار جامعه از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

  امام جمعه محمودآباد در ادامه با یادآوری سالروز ورود آزادگان سرافراز به مهین اسلامی گفت: آزادگان عزیز ما هرچند به ظاهر اسیر دست دشمن سفاک بودند اما با مقاومت و پایمردی، دشمن را اسیر اراده خود کردند به طوری که در هیچ جنگی در دنیا چنین صحنه‌های زیبایی با این عظمت قابل طرح و شناسایی نیست.

  موسوی اضافه کرد: امروز باید از این سرمایه عظیم معنوی پایداری و مسئولیت‌پذیری در جهت روشنگری نسل آینده‌ساز استفاده کنیم و به روح شهدای غریبی که در بیابان‌ها و اردوگاه‌های عراق آرمیده‌اند،درود می‌فرستیم.

  وی با تقدیر از تشییع باشکوه شهدای غواص در شهرستان خاطرنشان کرد: مردم متدین محمودآباد روزهای تاریخی را در دفتر افتخارات شهرستان ثبت کردند و نشان دادند که در مسیر تداوم سرنوشت خود به کلام خدا و اولیاء الهی توجه و تعهد دارند.

  امام جمعه محمودآباد حضور شهدای سرافزار ایران اسلامی را که همواره الهام‌بخش تداوم نهضت خمینی کبیر بوده‌اند را موجب نشاط، سرزندگی و وفای‌به‌عهد در بین مردم قلمداد کرد و افزود: آرمیدن سه آلاله پرپر از خیل گمنامان در این شهرستان تعهدی بس سنگین برای ما ایجاد کرده‌است و نباید آن‌ها که غریبانه پس‌از سال‌ها برگشته‌اند در شهر ما غریب بمانند.

  موسوی ادامه داد: این جایگاه پاک و مقدس قبله آمال ما است و باید همه تلاش کنیم تا مهدیه شهدای گمنام‌غواص حرکت‌آفرین همه‌جانبه فرهنگی، سیاسی، اعتقادی و دینی شهرستان شود و همت کنیم تا مجموعه‌ای ماندگار در این مکان احداث شود.

  وی در پایان با قدردانی از خانواده نوجوان محمودآبادی دچارمرگ‌مغزی که با ایثارگری‌ خود و اهدا اعضای این نوجوان پاک‌باخته توانستند جان چندین نفر را از مرگ نجات دهند،اظهار کرد: این کار بزرگ اقدامی ماندگار و حرکت‌آفرین است و باید به روح بلند این عزیز از دست رفته درود فرستاد که مقامی همچون شهدا دارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات