آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31994
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نامه ۹۸ نفر از رهبران یهودی، خاخام‌ها و هالیوودی‌ها در حمایت از توافق هسته‌ای ایران

  آوای شمال/ در حالیکه «براد شرمن» و «چاک شومر» از چهره‌های برجسته دموکرات کنگره با توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) اعلام مخالفت کردند، یک گروه ۹۸ نفری از رهبران برجسته یهودی، خاخام‌ها و غول‌های هالیوود تبلیغی یک صفحه‌ای را در حمایت از توافق هسته‌ای ایران را به امضا درآوردند. […]

  آوای شمال/ در حالیکه «براد شرمن» و «چاک شومر» از چهره‌های برجسته دموکرات کنگره با توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) اعلام مخالفت کردند، یک گروه ۹۸ نفری از رهبران برجسته یهودی، خاخام‌ها و غول‌های هالیوود تبلیغی یک صفحه‌ای را در حمایت از توافق هسته‌ای ایران را به امضا درآوردند.

  طبق گزارش شبکه «سی بی اس ۲»، یکی از خاخام‌ها که این برگه را به امضا درآورده است، می‌گوید که معتقد است که توافق هسته‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دسترسی بییشتری به تأسیسات هسته‌ای ایران و اطلاعات بیشتری درباره برنامه هسته‌ای ایران ارائه می‌دهد.

  تبلیغ مذکور، یک نامه سرگشاده به کنگره است که از نمایندگان آمریکا تقاضا دارد تا توافق هسته‌ای ایران را از طرف «یهودیان آمریکایی حامی اسرائیل» امضا کنند.

  یکی از خاخام‌ها می‌گوید: «فکر می‌کنم در نهایت این شفافیت برای اسرائیل بهتر باشد.»

  وی به افراد مشهوری که این نامه را امضا کرده‌اند، اشاره کرد و گفت: «من خوشحالم که این نامه را امضا کردم و به بقیه افراد پیوستم و فکر نمی‌کنم که آنها به واسطه پولداری خود این نامه را به امضا درآورده باشند. آنها به واسطه احساس عمیق خود این نامه را امضا کردم و به این دلیل بوده که افراد نام آنها را می‌دانند و بنابراین می‌توانند نظر و عقیده خود را بیان کنند.»

  در متن این نامه آمده است: «ما به صورت متحد می‌گوییم که این توافق که از طریق مذاکره حاصل آمده است خوب می‌باشد و هرگونه جایگزین دیگر بدتر است و تلاش کنگره برای از بین بردن این توافق یک اشتباه غم‌انگیز خواهد بود.»

  یکی از حامیان توافق ایران می‌گوید: «همه به طور قطع حق مخالفت دارند. آنها به طور قطع حق دارند که گوش ندهند، آنها به طور قطع حق دارند به همان شیوه‌ای که من حرف می‌زنم با نمایندگان کنگره حرف بزنند.»

   

  برچسب ها :

  نظرات