آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31892
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  توقیف یک نمایش دیگر در تماشاخانه ایرانشهر/ «پینوکیا» توقیف شد

  آوای شمال/ پس از توقف اجرای نمایش «پائیز» به کارگردانی نادر برهانی مرند، برای دومین بار در چند ماه گذشته یکی دیگر از نمایش‌های تماشاخانه ایرانشهر توقیف شده است. براساس این گزارش، شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی به دلیل عدم رعایت موازین در پوشش بازیگران و همچنین برخی دیالوگ‌های نامناسب در طی چند […]

  آوای شمال/ پس از توقف اجرای نمایش «پائیز» به کارگردانی نادر برهانی مرند، برای دومین بار در چند ماه گذشته یکی دیگر از نمایش‌های تماشاخانه ایرانشهر توقیف شده است.

  براساس این گزارش، شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی به دلیل عدم رعایت موازین در پوشش بازیگران و همچنین برخی دیالوگ‌های نامناسب در طی چند روز اخیر بارها به سازندگان نمایش «پینوکیا» تذکر داده بود که با عدم توجه از سوی مسولان سالن و همچنین اعضای گروه مواجه شده بود و در نهایت به دلیل تکرار تخلفات اجرای نمایش لغو شد. و از سر گیری مجدد اجرا منوط به رفع اصلاحات اعلام شده خواهد بود.

  نکته قابل توجه این است که معاون اجرایی تماشاخانه ایرانشهر خود عضو شورای عالی نظارت و ارزشیابی تئاتر کشور است و در واقع آثار تماشاخانه ایرانشهر و خانه هنرمندان وی و یکی دیگر از کارشناسان شورای نظارت بازبینی می شود و با وجود چنین شرایطی شاهد هستیم در طی چند ماه اخیر دو نامیش این سالن با مشکلات اخلاقی مواجه بوده که اجرای نمایش اول تماشاخانه لغو شده و نمایش دوم نیز در جال حاضر توسط مرکز توقیف شده است و شاید لازم باشد مجید سرسنگی به عنوان مدیرعامل خانه هنرمندان و مدیر تماساخنه ایرانشهر وقت بیشتری را برای نظارت بر محتوای آثار انتخابی مجموعه تحت مدیریت خود بگذارد.

  براساس این گزارش، طبق گفته مهدی شفیعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی:«پوشش و گریم بازیگران نمایش پینوکیا پس از بازبینی شورای نظارت تغییر کرده و در این‌باره خلاف مقررات شورای ارزشیابی عمل شده است».

   

  برچسب ها :

  نظرات