آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31825
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > اقتصادی > فرهنگی
 •   

  ارائه خدمات مطلوب به مسافران نیازمند اعتبارات ملی است

  آوای شمال/ سیف‌الله فرزانه عصر امروز در هفتمین جلسه ستادساماندهی دریا با اشاره به فرصت‌ها و ظرفیت‌های طلایی مازندران و شمال‌کشور گفت: استان‌های شمالی به‌ویژه مازندران به دلیل بهره‌مندی از مواهب‌الهی از جمله دریا از فرصت‌های بهتری برای توسعه برخوردار است اما متاسفانه عدم بهره‌مندی از زیرساخت‌های عمومی و گردشگری این فرصت‌ها به تهدید تبدیل […]

  آوای شمال/ سیف‌الله فرزانه عصر امروز در هفتمین جلسه ستادساماندهی دریا با اشاره به فرصت‌ها و ظرفیت‌های طلایی مازندران و شمال‌کشور گفت: استان‌های شمالی به‌ویژه مازندران به دلیل بهره‌مندی از مواهب‌الهی از جمله دریا از فرصت‌های بهتری برای توسعه برخوردار است اما متاسفانه عدم بهره‌مندی از زیرساخت‌های عمومی و گردشگری این فرصت‌ها به تهدید تبدیل شده است.

  وی با اشاره به حضور گسترده مسافران از سراسر کشور برای بهره‌مندی از دریا افزود: تنها ۱۲۰ راه دسترسی به دریا در شهرستان محمودآباد یک فرصت برای جذب مسافر است ولی فراهم نبودن زیرساخت‌های گردشگری برای مدیریت سواحل، این فرصت را سلب نموده است و مدیریت سواحل با ظرفیت‌های شهرستانی با توجه به حجم حضور مسافران امکان پذیر نیست.

  فرماندار محمودآباد با انتقاد از رسانه ملی مبنی بر عدم توجه و اطلاع‌رسانی در حوزه دریا به عموم هموطنان اظهارکرد: جای چالش‌های مدیریت سواحل دربرنامه‌های شبکه های سراسری رسانه‌ملی خالی است و تاکنون هیچ برنامه‌ای با محوریت غریق و هشدارهای شنا در مناطق‌ممنوعه و مدیریت سواحل و همچنین زباله‌های دپوشده در ساحل تدوین نشده‌است.

  فرزانه خاطرنشان کرد: ناهنجاری‌های اجتماعی، ترافیک و زباله همگی تاوان حضور گسترده مسافران است که شهروندان بومی باید هزینه آن‌را بپردازند، درحالیکه صداوسیما مطالبات مردم مازندران را منعکس نمی‌کند.

  وی ادامه داد: از صداوسیما انتظار می‌رود تا اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی لازم در جهت کاهش غریق و آموزش مسافران را قبل از شروع مسافرت‌های تابستانی انجام دهد.

  فرماندار محمودآباد با اشاره به اینکه بیشترین مسافر این شهرستان از شهرهای تهران و مشهدمقدس است، تصریح کرد: توان و ظرفیت شهرداری محمودآباد و سرخ‌رود برای ارائه خدمات‌عمومی در حد شهروندان این دو شهر است و شهرداری‌های کلان‌شهرها برای ایجاد و ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان خودشان باید شهرداری‌های شهرهای ساحلی را یاری کنند.

  فرزانه اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی که امروز شهرهای شمالی‌کشور را تهدید می‌کند، به‌علت عدم فراهم‌بودن زیرساختهای اجتماعی و گردشگری و هنجارشکنی برخی مسافران است که معضلات آن گریبانگیر مردم بومی شده ‌است.

  وی اضافه کرد: با توجه به کاهش هزینه‌های سفر و ارزان‌شدن مسافرت و افزایش گردشگر، مطالبات مردم و گردشگران نیز بالا رفته و مردم خواستار خدمات هستند،اما ورود بیش از ظرفیت مسافر ارائه این خدمات را با مشکل همراه ساخته است.

  فرماندار محمودآباد در پایان خواستار پرداخت به‌موقع حقوق ناجیان‌غریق شد و گفت: بیشتر غریق شهرستان محمودآباد بعد از غروب آفتاب و در ساعات شب است که ناحیان غریق در آن ساعت‌ها حضور ندارند و باید از نیروی انتظامی در این ساعات بهره برد.

   

  برچسب ها :

  نظرات