آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31820
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > حوادث
 •   

  اعضای بدن نوجوان مرگ‌مغزی در محمودآباد به ۶ نفر جان دوباره بخشید

    آوای شمال/ مسئول اهدا عضو دانشگاه علوم پزشکی بابل از اهدای اعضای نوجوان دچار حادثه مرگ‌مغزی به نام سید مهدی موسوی در این شهرستان خبر داد. زیور مهدی‌زاده افزود: این نوجوان ۱۲ ساله‌ای براثر برق‌گرفتگی به بیمارستان کودکان امیرکلا منتقل شد تا اقدامات پزشکی بتواند وی را به دنیا بازگرداند. وی با اشاره به […]

   

  آوای شمال/ مسئول اهدا عضو دانشگاه علوم پزشکی بابل از اهدای اعضای نوجوان دچار حادثه مرگ‌مغزی به نام سید مهدی موسوی در این شهرستان خبر داد.

  زیور مهدی‌زاده افزود: این نوجوان ۱۲ ساله‌ای براثر برق‌گرفتگی به بیمارستان کودکان امیرکلا منتقل شد تا اقدامات پزشکی بتواند وی را به دنیا بازگرداند.

  وی با اشاره به وضعیت نامناسب هوشیاری حادثه دیده گفت: شرایط نامناسب وی به پدرش اعلام شد و نکته‌ قابل‌تأمل این اتفاق، پافشاری پدر برای زنده‌نگهداشتن اعضای بدن جهت اهدا به نیازمندان بود که مجموعه بیمارستان را تحت‌تأثیر قرار داد.

  مهدی‌زاده با تقدیر از روح بلند انسان‌دوستانه پدر این نوجوان از‌دست‌رفته اظهار کرد: تیم‌پزشکی بیمارستان کودکان امیرکلا با توجه به اندک تنفس موجود در حادثه‌دیده چند روزی را صبر کردند تا شاید سید‌مهدی جان دوباره‌ای بگیرد اما تلاش‌ها بی‌ثمر بود.

  مسئول اهدا عضو دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان‌اینکه پدر این نوجوان ناکام با رضایت نسبت به اهدا اعضای قابل پیوند فرزندش کاری بزرگ را انجام داد، خاطرنشان کرد: بر‌همین اساس بلافاصله پیکر وی برای اقدامات پیوند و دریافت اعضا به بیمارستان امام‌خمینی(ره) تهران منتقل شد و تمامی اعضای قابل پیوند برداشته شد.

  وی تصریح کرد: اعضای قابل پیوند این نوجوان حادثه‌دیده توانست ۶ نفر از بیماران در انتظار پیوند را از مرگ نجات دهد و مابقی اعضای حیاتی وی می‌تواند بیش‌از ۴۰ نفر دیگر را نیز درمان کند.

  مهدی‌زاده در پایان با تسلیت به خانواده نوجوان از‌دست‌رفته به‌خصوص به پدر و مادر وی گفت: جایگاه این نوجوان بر اساس سخنان آیت‌الله نوری‌همدانی از مراجع عظام‌تقلید، همانند جایگاه رفیع شهداست و باید به این خانواده صبور و ایثارگر درود فرستاد.

  گفتنی است، پیکر پاک این نوجوان محمودآبادی پیش‌ازظهر امروز با حضور جمع‌کثیری از مردم و مسئولان در محمودآباد تشییع و در روستانی معلم‌کلای بخش سرخ‌رود زادگاه پدری وی آرام گرفت.

   

  برچسب ها :

  نظرات