آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31769
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  اجرایی شدن بانک ژنتیک با نمونه‌برداری از ۵ هزار مجرم/ خانواده‌های مفقودین برای شناسایی یکی از اجساد سیلاب اخیر مراجعه کنند

  آوای شمال/ سیداحمد شجاعی رئیس پزشکی قانونی کشور در حاشیه تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در جمع خبرنگاران در مورد اجرای طرح دادپزشک گفت: این طرح دو سال اول به صورت آزمایشی در کشور اجرا می‌شود که استان تهران نیز یکی از استان‌هایی است که به صورت پایلوت طرح دادپزشک در آن […]

  آوای شمال/ سیداحمد شجاعی رئیس پزشکی قانونی کشور در حاشیه تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در جمع خبرنگاران در مورد اجرای طرح دادپزشک گفت: این طرح دو سال اول به صورت آزمایشی در کشور اجرا می‌شود که استان تهران نیز یکی از استان‌هایی است که به صورت پایلوت طرح دادپزشک در آن اجرایی شده است.

  وی در مورد راه‌اندازی بانک ژنتیک نیز گفت: همه مراحل راه‌اندازی طی شده است و در کشور ۹ آزمایشگاه نیز تاسیس شده به طوریکه قرار بود امسال با نمونه‌برداری از ۲۰ تا ۲۵ هزار مجرم سابقه‌دار بانک ژنتیک عملیاتی شود.

  رئیس پزشکی قانونی کشور ادامه داد: با وجود کمبود اعتبار امسال بنا داریم تا از ۵ هزار نفر از مجرمان با سابقه ثبت اطلاعات ژنتیکی کنیم که این موضوع را از مجرمان باسابقه آغاز می‌کنیم.

  وی در مورد بودجه سازمان پزشکی قانونی گفت: امسال افزایش بودجه به آن شکل نداشتیم اما ما در حوزه عمرانی مشکل کمبود بودجه نداریم و فعالیت‌ها انجام می‌شود اما کمبودهایی در بحث مزایای پزشکان داریم.

  شجاعی توضیح داد: این کمبودها در پرداخت به پزشکان زمانی مشخص می‌شود که در مناطق محروم پزشک وزارت بهداشت چند برابر پزشک ما در این منطقه دریافتی دارد و طبیعی است که پزشک ما جذب وزارت بهداشت شود.

  وی در مورد حق ویزیت پزشکان پزشکی قانونی گفت: حق ویزیت ما تعرفه‌ای است که رئیس قوه قضائیه مصوب کرده و تمامی آن به خزانه واریز می‌شود و این پول به افراد و پزشکان تعلق نمی‌گیرد چرا که ما به پزشکان حقوق ثابت می‌دهیم.

  رئیس پزشکی قانونی کشور در مورد خطاهای پزشکی گفت: درصد زیادی از خطاها قصور پزشکی نیست و به همین دلیل نیمی از پزشکان از شکایت مطرح شده تبرئه می‌شوند و نیمی دیگر مقصر شناخته می‌شوند.

  وی در مورد استخدام پزشکان جدید گفت: امسال مجوز استخدام ۵۰ پزشک را دریافت کردیم که مراحل استخدام را طی می‌کنند.

  شجاعی ادامه داد:‌ در مرحله دوم نیز مجوز استخدام ۲۰۰ پزشک را گرفته‌ایم که امیدواریم در نیمه دوم سال اجرایی شود.

  رئیس پزشکی قانونی کشور از عدم شناسایی یکی از اجساد سیل‌زدگان حادثه کن و سولقان و سیجان خبر داد و گفت: از خانواده‌های مفقودین خواهش می‌کنیم که برای نمونه‌برداری DNA مراجعه کنند تا بتوانیم این یک جسد را نیز شناسایی کنیم.

  وی در مورد اینکه گویا امسال اخرین سال حضور شما در پزشکی قانونی است گفت: امدن و رفتن ما دست خودمان نیست.

   

  برچسب ها :

  نظرات