آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31738
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  عدم تمکین وزارت علوم به قانون/آرای پرونده بورسیه به قوه قضاییه ارجاع شود

  آوای شمال/  جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه به پورمختار رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مساله برنامه ریزی شده مقابله با بورسیه‌های قانونی یکی از طراحی‌های فتنه گران در وزارت علوم با بهانه‌های واهی است، عنوان کردند: در این پروژه که با هدف تغییر یکجانبه حذف اساتید و دانشجویان نخبه […]

  آوای شمال/  جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه به پورمختار رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مساله برنامه ریزی شده مقابله با بورسیه‌های قانونی یکی از طراحی‌های فتنه گران در وزارت علوم با بهانه‌های واهی است، عنوان کردند: در این پروژه که با هدف تغییر یکجانبه حذف اساتید و دانشجویان نخبه ارزشی و معتقد به انقلاب اسلامی در شرایط آینده محیط دانشگاه‌ها کلید خورده است، به تعبیر رهبر معظم انقلاب به خیلی‌ها ظلم شد و خلاف قانون و اخلاق بود.

  در ادامه این نامه آمده است: در این میان با توجه به سکوت قوه قضاییه به بهانه مصوبه غیر انسانی و خلاف قانون اساسی ۶۳۰ شورای انقلاب فرهنگی، ما دانشجویان به کمیسیون اصل نود پناه آورده و این کمیسیون نیز رای به قانونی بودن تمام بورسیه‌ها بجز تعدادی اندک داد. این اقدام قانونی کمیسیون بارقه امید را در دل دانشجویان مظلوم ایجاد کرد اما متاسفانه با گذشت بیش از چند ماه از ابلاغ رای قانونی کمیسیون اصل ۹۰، وزارت علوم از اجرای آن استنکاف ورزیده است. دانشجویان بورسیه اعلام کردند: عدم تمکین وزارت علوم از این رای قانونی مشکلات بسیار زیادی بالاخص برای دانش آموختگان و فارغ التحصیلان بورسیه ایجاد کرده و موجب سرگردانی و بلاتکلیفی آنها شده است، با توجه به آلام بی شمار و مظالم متعددی که به جسم و روح این دانشجویان بی پناه وارد شده است، از حضرتعالی درخواست می‌شود با استنکاف سرکشانه وزارت علوم که مایه وهن دستگاه‌های قانونی نظام نیز محسوب می‌شود، مطابق قانون برخورد و آرای مربوط به این پرونده را با قید فوریت برای اجرا به قوه قضاییه ارجاع کنید.
  در ادامه این نامه آمده است: باید متذکر شد صرف رای کمیسیون اصل نود بدون اجرا از طرف وزارت علوم، هیچ کمکی در رد مظالم وارده به دانشجویان بی گناه نخواهد کرد و ظلم‌های بی امان و مزمن تحمیل شده به آنها را تخفیف نخواهد داد. از سوی دیگر با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر ظلم صورت گرفته به دانشجویان بورسیه، عدم پذیرش آرای قانونی کمیسیون اصل نود برای وزارت علوم، نشان دهنده عزم فتنه گران برای مقابله با جناح مومن دانشگاهی به هر قیمت ممکن است. بنابراین انتظار می‌رود هزینه عدم تمکین و عدم توجه اصحاب فتنه به قانون و خطاب حضرت آقا، با ورود قوه قضا به این پرونده افزایش یابد و کمیسیون اصل نود با ارجاع این پرونده به قوه قضاییه، زمینه را برای احقاق حق کسانی که بیش از ۱۵ ماه است هر روز و هر لحظه در معرض شکنجه بی امان فتنه گران مغرض هستند، فراهم کند.
  دانشجویان بورسیه اعلام کردند: ما شکایت خود را پیش از شما به درگاه خداوند متعال برده‌ایم و اطمینان داریم زجر و شکنجه‌ای که این روزها فتنه گران بر روح و روان ما و خانواده‌هایمان وارد می‌کنند، بی پاسخ نخواهد ماند و خداوند به احوال بندگان دانا و بصیر است.

   

  برچسب ها :

  نظرات