آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31735
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اسرائیل با خیانت اعراب از سوزاندن کودک فلسطینی شرمی نمی‌کند

  آوای شمال/ «عمار مرهج»، نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوریه به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس ارتش سوریه در خصوص دستاوردهای این نهاد نظامی در جنگ با تروریسم طی چهار سال گذشته از بحران سوریه اظهار داشت: دستاوردهای ارتش سوریه در وجب به وجب از خاک این کشور آشکار است و پیشروی و پیروزی‌های هر روز ارتش […]

  آوای شمال/ «عمار مرهج»، نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوریه به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس ارتش سوریه در خصوص دستاوردهای این نهاد نظامی در جنگ با تروریسم طی چهار سال گذشته از بحران سوریه اظهار داشت: دستاوردهای ارتش سوریه در وجب به وجب از خاک این کشور آشکار است و پیشروی و پیروزی‌های هر روز ارتش سوریه تاریخ و جغرافیایی را که شیاطین جهان برای این کشور ترسیم کرده‌اند، متحول می‌کند.

  مرهج افزود:ارتش سوریه به هر نبردی در هر نقطه‌ای از خاک سوریه که وارد شده با پیروزی خارج شده است،اکنون زبدانی، شاهد زنده نقش بر آب شدن نقشه‌های اسرائیل برای سوریه است، چه پول‌ها و چه مغزهای متفکری که توسط کشورهای مختلف برای حمایت از تروریست‌ها در زبدانی بکارگرفته شد، اما در نهایت، پیروزی از آن ارتش است و تروریست‌ها فرار را بر قرار ترجیح داده‌اند.

  سوریه فریب هیچ حیله‌ای برای دست کشیدن از مبارزه با تروریسم را نمی‌خورد

  تحلیلگر سیاسی سوریه گفت: سوریه از ابتدای بحران این کشور در تلاش برای فراهم کردن زمینه مناسب گفت‌وگو بوده است، اما فریب هیچ خدعه‌ای برای دست برداشتن از مبارزه با تروریسم را نمی‌خورد؛ اولویت کنونی سوریه، جنگ با داعش، جبهه النصره، ارتش آزاد و همه متجاوزانی است که در پوشش هر نام و نشانی دست به جنایت می‌زنند و بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نیز از همان ابتدا گفت که اگر خواهان جنگ تمام عیار هستند، ما آماده‌ایم.

  مرهج گفت: ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه نیز ۲ روز پیش تاکید کرد آنهایی که به روی نظام دمشق سلاح کشیده‌اند، تروریست هستند و هیچ توجیهی برای کار خود ندارند، راه حل سیاسی هم هرگز به معنای یکسره کردن کار تروریست‌ها با عملیات نظامی نیست.

  وی افزود: کشورهای عربی مناقشه اعراب و اسرائیل را اول با توافقنامه کمپ دیوید، خیانت انور سادات و مزدوری شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج فارس به جوهری بر روی کاغذ مبدل کردند و به دنبال آن حسنی مبارک و ملک حسین، مزدور آمریکایی‌ها، این مناقشه را به مناقشه اسلامی-اسلامی یعنی مناقشه شیعی و سنی مبدل کردند.

  تحلیلگر سیاسی سوریه تاکید کرد: چگونه می‌توان انتظار داشت که اسرائیل از سوزاندن کودک فلسطینی باکی یا شرمی داشته باشد، وقتی می‌بیند که اعراب، خود به جان هم افتاده و همدیگر را به آتش می‌کشند و برخی فلسطینیان به جای اهتمام به آزادسازی قدس شریف در سوریه به دنبال سرنگون کردن نظام بشار اسد هستند.

  نصر الله و اسد تنها خارهای عربی در گلوی اسرائیل هستند

  وی افزود: همین مزدوران آمریکا و اسرائیل در سوریه جنایت خان العسل، عذرا و ریف لاذقیه را رقم زدند در حالی که جهانیان برای آنها کف می‌زدند؛ امروز این تنها سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله و بشار اسد، رئیس جمهور سوریه هستند که خار در گلوی اسرائیل خوانده می‌شوند وگرنه بقیه اعراب متحد اسرائیل شده‌اند.

  مرهج درباره تاثیر توافق هسته‌ای ایران بر حمایت این کشور از محور مقاومت گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری آیت الله خمینی (ره) این کشور در حمایت از مظلومین و مستضعفین قدم برداشته که در راس آن کمک به فلسطینیان بوده است، با برافراشتن پرچم فلسطین و به آتش کشیدن پرچم اسرائیل در برابر خصومت‌ورزی دائمی اسرائیل مقاومت می‌کند.

  وی تاکید کرد: با توجه به اینکه ایران به حمایت همیشگی خود از مقاومت شناخته شده است، موفقیت این کشور در به رسمیت شناختن برنامه هسته‌ای خود از سوی جامعه بین المللی، قدرت محور مقاومت را افزون می‌کند و به رغم همه داد و فریادهای اعراب خلیج فارس به اطمینان می‌گوییم پیروزی ایران تاثیر مثبتی بر اوضاع منطقه خواهد داشت.

   

  برچسب ها :

  نظرات