آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31666
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  لغو تحریم تاثیری در قیمت مسکن ندارد/ نگاهی به آنالیز قیمت

  آوای شمال/ یک کارشناس مسکن  در مورد پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن بعد از لغو تحریم‌ها، اظهار داشت: ناامنی اقتصادی می‌تواند باعث پایین آمدن قیمت مسکن شود، اما در شرایطی که امنیت اقتصادی وجود داشته باشد و امید به رونق اقتصادی ایجاد شود به سمت تبدیل سرمایه‌ها به یک سرمایه مولد و یا مسکن حرکت خواهیم […]

  آوای شمال/ یک کارشناس مسکن  در مورد پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن بعد از لغو تحریم‌ها، اظهار داشت: ناامنی اقتصادی می‌تواند باعث پایین آمدن قیمت مسکن شود، اما در شرایطی که امنیت اقتصادی وجود داشته باشد و امید به رونق اقتصادی ایجاد شود به سمت تبدیل سرمایه‌ها به یک سرمایه مولد و یا مسکن حرکت خواهیم کرد.

  وی با بیان اینکه قیمت زمین در قیمت مسکن سهم بالایی دارد، گفت: اگر متوسط قیمت هر متر ساختمان ۵ میلیون تومان لحاظ شود، باید حدود ۲ میلیون تومان برای قیمت زمین در نظر بگیریم و یک میلیون تومان نیز بابت مصالح ساختمانی اختصاص دهیم.

  این کارشناس بخش مسکن با اشاره به هزینه ساخت ۸۰۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی هر متر ساختمان، افزود: در شرایط رکود بازار برخی سازندگان از سود خود تا حدی صرف‌نظر می‌کنند.

  وی ادامه داد: در این شرایط اگر قیمت مصالح ساختمانی کاهش یابد، تنها به اندازه سهم یک میلیون تومانی خود در قیمت ۵ میلیون تومانی مسکن مؤثر خواهد بود و در نتیجه نمی‌توان گفت در صورت رفع تحریم‌ها، قیمت مسکن کاهش خواهد یافت، زیرا قیمت زمین هیچ‌گاه کاهش نیافته و این بخش از قیمت مسکن نیز ثابت خواهد بود.

  به گفته وی، با توجه به خودکفایی در تولید مصالح ساختمانی مهم مانند سیمان و فولاد، نیازی به واردات این محصولات نداریم و در نتیجه رفع تحریم‌ها تأثیر زیادی بر وضعیت تأمین این مصالح نخواهد داشت.

   

  برچسب ها :

  نظرات