آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31660
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  حمله مجدد تروریست‌ها به «فوعه» و «کفریا»/ «نبش» منطقه نظامی اعلام شد

  آوای شمال/  گروه تروریستی «احرار الشام» با انتشار بیانیه‌ای از حمله مجدد خود به شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» خبر داد. شبکه خبری «العاجل» سوریه گزارش داد که این دو شهرک از چهار ماه پیش تا کنون محاصره بوده‌اند. در این بیانیه آمده است: «از امروز [منطقه] نبش تا زمانی که اقدامات نظامی در آن […]

  آوای شمال/  گروه تروریستی «احرار الشام» با انتشار بیانیه‌ای از حمله مجدد خود به شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» خبر داد.

  شبکه خبری «العاجل» سوریه گزارش داد که این دو شهرک از چهار ماه پیش تا کنون محاصره بوده‌اند.

  در این بیانیه آمده است: «از امروز [منطقه] نبش تا زمانی که اقدامات نظامی در آن پایان پذیرد یک منطقه نظامی اعلام می‌شود».

  گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه همچون جیش الفتح و احرار الشام ۴ ماه است که این دو شهرک را محاصره کرده است ولی نیروی هوایی سوریه با پرتاب محموله‌های غذایی و ساکنان آن با مقاومت مثال زدنی خود در برابر حملات این عناصر تکفیری ایستاده‌اند.

  عناصر تروریستی جیش الفتح نیز هفته گذشته نیز با صدرو بیانیه‌ای از دور دوم حملات به شهرک‌های مذکور خبر دادند.

  همزمان با صدور بیانیه گروه‌های تروریستی موجود در اطراف دو شهرک٬ حملات موشکی و خمپاره‌ای از ظهر روز گذشته از سمت منطقه «رام حمدان» واقع در شمال دو شهرک آغاز شد و در این حملات ۹ خمپاره به منازل مسکونی و مواضع نیروهای مردمی در اطراف آن اصابت کرد.

  همزمان با حملات هفته گذشته تروریست‌ها جنگنده‌های ارتش سوریه نیز مواضع تروریست‌ها را در منطقه نبش واقع در جنوب شهرک فوعه به شدت هدف قرار دادند که بر اثر این حملات، تروریست‌های موجود در این منطقه برای متوقف کردن حملات جنگنده‌های ارتش سوریه مجبور به توقف حملات خمپاره‌ای خود به شهرک الفوعه شدند.

  نیروهای مردمی در دو شهرک شیعه نشین محاصره شده فوعه و کفریا نیز بعد از صدور بیانیه تروریست‌ها مبنی بر دورجدید شروع حملات٬ آمادگی خود را برای حملات احتمالی تروریست‌ها به دو شهرک و اطراف آن بالا بردند تا بتوانند از نفوذ تروریست ها به مناطق جلوگیری کنند.

  در حملات چند روز گذشته تروریست‌ها به مخازن آب دو شهرک و نابود کردن تعدادی از آنها، ساکنان دو شهرک از کمبود شدید آب رنج می‌برند و همین مسئله مشکلات را برای اهالی و نیروهای مردمی دو چندان کرده است. کمبود شدید مواد غذایی و دارویی و حتی بنزین و سایر اقلام ضروری نیز بشدت در دو شهرک احساس می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات