آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31647
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  پذیرش ۳۰۷۳ مرد و ۶۳۰ زن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ تهران ۱۹۰ نفر جذب می‌کند

  آوای شمال/ آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ۲۷ شهریور ماه برگزار و ۳۷۰۳ نفر به استخدام دستگاه تعلیم و تربیت کشور در خواهند آمد. بر اساس مجوزی که وزارت آموزش و پرورش از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری دریافت کرده است، قرار است پنج هزار نفر در این وزارتخانه استخدام شوند که حدود […]

  آوای شمال/ آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ۲۷ شهریور ماه برگزار و ۳۷۰۳ نفر به استخدام دستگاه تعلیم و تربیت کشور در خواهند آمد.

  بر اساس مجوزی که وزارت آموزش و پرورش از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری دریافت کرده است، قرار است پنج هزار نفر در این وزارتخانه استخدام شوند که حدود ۱۳۰۰ نفر بدون حضور در این آزمون و متعلق به سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران هستند.

  اما مطابق با اطلاعیه اعلام شده سازمان سنجش آموزش کشور و بر اساس نیاز وزارت آموزش و پرورش، به طور کلی ۳۷۰۳ نفر از طریق برگزاری آزمون به عنوان معلم وارد دستگاه تعلیم و تربیت می‌شوند.

  نکته جالب اینکه از بین ۳۷۰۳ فرد مورد نیاز، ۳۰۷۳ نفر آقا و ۶۳۰ نفر خانم مورد نیاز آموزش و پرورش برای تصدی در پست‌های آموزشی است.

  این آمار نشان دهنده این موضوع است که آموزش و پرورش در نظر دارد تا تعادل تعداد نیروی انسانی آقا به خانم خود را که اکنون با فاصله زیادی متعلق به خانم‌هاست تغییر و با استخدام نفرات بیشتر آقا در تصدی‌های آموزشی می‌خواهد تناسب تعداد را به حداقل برساند.

  در تهران پایتخت کشور که بیشترین تعداد دانش‌آموز و فضای آموزشی کشور را به خود اختصاص داده است، در مجموع ۱۹۰ نیروی آقا و خانم جذب آموزش و پرورش خواهند شد.

  اداره آموزش و پرورش شهر تهران از بین ۱۹۰ نیرویی که جذب خواهد کرد، ۱۸۴ نفر آقا و فقط ۶ نفر خانم هستند. به گفته مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران بیش از ۷۰ درصد نیروهایی که در مدارس تهران مشغول به فعالیتند، خانم هستند.

  بر این اساس، «۵۹۴ آموزگار ابتدایی که ۴۳۷ آقا و ۱۵۷ خانم»، «۱۷۷ دبیر تربیت بدنی که ۱۱۴ آقا و ۶۳ خانم»، «۲۰۰ دبیر ریاضی که ۱۷۶ آقا و ۲۴ خانم»، «۵۵ دبیر زیست شناسی که ۵۲ آقا و ۳ خانم»، «۱۸۷ دبیر عربی که ۱۶۶ آقا و ۲۱ خانم»، «۱۱۰ دبیر فیزیک که ۹۲ آقا و ۱۸ خانم»، «۱۹۸ دبیر زبان و ادبیات فارسی که ۱۸۳ آقا و ۱۵ خانم»، «۲۴۳ دبیر دینی و قرآن که ۲۲۶ آقا و ۱۷ خانم»، «۹۸ دبیر زبان انگلیسی که ۹۱ آقا و ۷ خانم»، «۸۰ دبیر شیمی که ۷۶ آقا و ۴ خانم»، «۹۹ دبیر علوم اجتماعی که ۹۱ آقا و ۸ خانم»، «۱۳۲ مراقب سلامت که تمام ۱۳۲ نفر آقا»، «۱۶۳ مربی پرورشی که ۱۴۶ آقا و ۱۷ خانم» و «۱۱۴ آموزگار استثنایی که ۷۱ آقا و ۴۳ خانم» در رشته‌های نظری، آموزگاری و دبیری در مدارس دوره اول و دوم متوسطه استخدام خواهند شد.

  همچنین در بخش استادکار که فارغ التحصیلان دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد، رشته‌های الکترونیک، الکتروتکنیک، تأسیسات، صنایع فلزی، مکانیک خودرو، ساختمان، کامپیوتر، ساخت و تولید و طراحی دوخت هستند.

  در بخش هنرآموز افرادی که فارغ التحصیلان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس هستند و به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد در رشته‌های مکانیک خودرو، گرافیک، ساختمان، نقشه برداری، حسابداری، کامپیوتر، نقشه کشی، طراحی و دوخت، انیمیشن، الکتروتکنیک، تأسیسات و صنایع فلزی هستند.

  به گزارش فارس، ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از ۱۵ مرداد آغاز و تا ۲۱ مرداد ادامه خواهد داشت؛ ضمن اینکه این آزمون در تاریخ ۲۷ شهریور ماه برگزار می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات