آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31606
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  گلایه خانواده شهدای دیپلمات مزارشریف از بی‌توجهی وزارت خارجه/ بی‌توجهی به بیان واقعیت‌های فاجعه مزارشریف

  آوای شمال/  امروز ۱۷ مرداد سالگرد شهادت دیپلمات‌های مزارشریف و روز خبرنگار است و بدین منظور در حالی قرار است در تالار وحدت مراسم گرامیداشتی از ساعت ۹ تا ۱۳ با حضور وزاری فرهنگ و  امورخارجه برگزار شود که هیچ یک از خانواده‌های شهدای مزارشریف به این مراسم دعوت نشده‌اند. آنچه در زیر می‌آید نامه […]

  آوای شمال/  امروز ۱۷ مرداد سالگرد شهادت دیپلمات‌های مزارشریف و روز خبرنگار است و بدین منظور در حالی قرار است در تالار وحدت مراسم گرامیداشتی از ساعت ۹ تا ۱۳ با حضور وزاری فرهنگ و  امورخارجه برگزار شود که هیچ یک از خانواده‌های شهدای مزارشریف به این مراسم دعوت نشده‌اند.

  آنچه در زیر می‌آید نامه سرگشاده خانواده شهدای مزار شریف به محمدجواد ظریف به‌خاطر بی‌توجهی به این خانواده شهدا در طول این سالیان شده است.

  ***

  جناب آقای دکتر ظریف

  وزیر محترم وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران

  سلام علیکم؛

  احتراما اینجانبان خانواده‌های شهدای دیپلمات سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان که در ۱۷ مراد ۱۳۵۷  به دست گروه افراطی و متحجر طالبان با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی غرب و کشور های مرتجع منطقه، به درجه رفیع شهادت نائل آمدند٬ و از بدو شهادت تاکنون که در آستانه هفدهمین سالگرد شهادت غریبانه و مظلومانه آن غریبان سفر کرده می‌باشیم.

  شورای فرهنگ عمومی کشور در اولین سالگرد این رخداد به علت پیگیری یکی از نهادهای خبری و خانواده یکی از شهدا که در کسوت خبرنگاری بود، ۱۷ مرداد را با عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد، که شاید بهتر بود روز «شهدای دیپلمات» نامگذاری می­‌شد.

  نتیجه این نامگذاری آن شد که هر سال در هفدهم مردادماه از هشت شهید دیپلمات واقعه مزارشریف هیچ یاد و نامی در رسانه‌های عمومی نمی‌بینیم.

  شاید  که مقام معظم رهبری به خاطر عمق فاجعه در زمان شهادت‌شان سه روز عزای عمومی اعلام نمودند.

  جناب آقای دکتر ظریف از حضرتعالی به عنوان وزیر محترم وزارتخانه‌ای که متولی سیاست خارجی کشور و حامی دیپلمات‌های ایران می‌بایست باشید، این سوال را داریم که آیا بهتر نبود از خانواده دیپلماتهای شهید که این روز حقا و انصافا متعلق به آنان است در جلسه گرامی‌داشت به بهانه این عزیزان انجام می‌شود، اما یاد و نامی از آنها برده نمی‌شود، حداقل از خانواده‌های شهدا دعوتی به عمل می‌آمد؟

  برماست که بیش از پیش درباره شهدای دیپلمات مزار شریف حرف بزنیم و یاد همه شهیدان فاجعه مزار شریف را در این روز زنده نگه‌داریم.

  خانواده شهید کریم حیدریان،خانواده شهیدناصر ریگی، خانواده شهید نورالله نوروزی،  خانواده حیدر علی باقری، خانواده شهید محمد علی قیاسی، خانواده شهید محمد ناصر ناصری،  خانواده شهید مجید نوری نیارکی،  خانواده شهید رشید پاریاو فلاح

   

  برچسب ها :

  نظرات