آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31520
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > سیاسی
 •   

  ممنوعیت فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی سازمان‌های مردم‌نهاد

  آوای شمال/ حسین زراعتی عصر امروز در جلسه هیئت‌ نظارت بر سازمان‌های مردم‌نهاد این شهرستان با اشاره به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در تحقق سرنوشت مردم بیان داشت: اراده و عزم مردم برای مشارکت و تعیین سرنوشت اجتماعی از طریق تشکل‌های مردمی و بومی تحقق پیدا می‌کند. وی افزود: رویکرد اساسی دولت یازدهم، تقویت تشکل‌های‌ مردمی […]

  آوای شمال/ حسین زراعتی عصر امروز در جلسه هیئت‌ نظارت بر سازمان‌های مردم‌نهاد این شهرستان با اشاره به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در تحقق سرنوشت مردم بیان داشت: اراده و عزم مردم برای مشارکت و تعیین سرنوشت اجتماعی از طریق تشکل‌های مردمی و بومی تحقق پیدا می‌کند.

  وی افزود: رویکرد اساسی دولت یازدهم، تقویت تشکل‌های‌ مردمی در جامعه مردم‌سالار دینی است و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود به عنوان یک اصل در قانون‌ اساسی بیان شده است.

  معاون فرماندار محمودآباد مشارکت مردم و تقویت تشکل‌های مردمی را ضروری دانست و گفت:  علاوه بر اهمیت این موضوع در برنامه‌ پنجم‌ توسعه، دولت تدبیر و امید نیز توجه جدی به تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد دارد که در برنامه ششم بر آن تأکید کرده است.

  زراعتی خاطرنشان کرد: دولت به‌منظور کوچک‌سازی بدنه خود و افزایش خدمات به شهروندان با بهره‌مندی از سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های مردمی از ظرفیت‌های مردم برای تحقق سرنوشت خود به صورت فرآیندی نظام‌مند و مدیریتی استفاده می‌کند.

  وی با بیان‌ اینکه اگر هر کسی به اندازه خودش در کاهش چالش‌های جامعه تلاش کند کشور از هرگونه مشکل عاری می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اختیارات و آثار مشارکت مردم در توسعه اجتماعی جامعه، شاهد افزایش اقبال عمومی به حوزه تشکل‌های مردمی هستیم.

  معاون فرماندار محمودآباد با تأکید بر بازدید و نظارت بر فعالیت سمن‌های فعال و خیریه‌های شهرستان گفت: تمامی سازمان‌های مردم‌نهاد باید نسبت به ارائه گزارش عملکرد و بیلان کاری اقدام کنند.

   زراعتی در پایان با اشاره به فعالیت ۹ سازمان مردم‌نهاد در شهرستان محمودآباد افزود: در آستانه فرارسیدن دهمین دوره انتخابات مجلس‌ شورای‌ اسلامی، سازمان‌‎های مردم‌نهاد از حضور در فضاهای سیاسی و انتخابات خودداری کنند، چراکه تشکل‌ها برابر ماده یک اساس‌نامه ممنوع از فعالیت‌های سیاسی هستند.

   

  برچسب ها :

  نظرات