مردم با اطمینان گوشت مرغ و تخم مرغ مصرف کنند

چاپ

آوای شمال/ به نقل از بلاغ: مهدی خلج با اشاره به اینکه با اجرای شرایط سختگیرانه بهداشتی و قرنطینه ای و حمایت استانداران و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی هم اکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مازندران و دیگر استانهای کشور وجود ندارد افزود: در پایش ها و آزمایشات انجام شده ۳ تا ۴ هفته است که هیچ موردی از بیماری مشاهده و گزارش نشده است بنابراین نبود بیماری به سازمان جهانی بهداشت دام اعلام شده است.

وی گفت: مصرف کنندگان همانطور که قبلاً هم اعلام کردیم با اطمینان گوشت مرغ و تخم مرغ را مصرف کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: اطلاعیه پاک بودن ایران از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سایت سازمان جهانی بهداشت دام قابل مشاهده است.

خلج گفت: به کشورهای همسایه عراق و افغانستان نیز شرایط مطلوب محصولات صنعت مرغداری را اعلام کردیم و سازمان دامپزشکی نیز سلامت این محصولات را تایید و مجوز بهداشتی صادرات این محموله ها را صادر خواهد کرد.

وی افزود: رعایت موازین بهداشتی می تواند تضمین کننده شرایط سلامت باشد بنابراین مردم از خرید و جابجایی مرغ خانگی و ذبح آن در معابر خودداری کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: هم اکنون شرایط عادی است و هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در هیچ کدام از مناطق کشور وجود ندارد.