آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31475
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  مردم با اطمینان گوشت مرغ و تخم مرغ مصرف کنند

  آوای شمال/ به نقل از بلاغ: مهدی خلج با اشاره به اینکه با اجرای شرایط سختگیرانه بهداشتی و قرنطینه ای و حمایت استانداران و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی هم اکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مازندران و دیگر استانهای کشور وجود ندارد افزود: در پایش ها و آزمایشات انجام شده […]

  آوای شمال/ به نقل از بلاغ: مهدی خلج با اشاره به اینکه با اجرای شرایط سختگیرانه بهداشتی و قرنطینه ای و حمایت استانداران و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی هم اکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مازندران و دیگر استانهای کشور وجود ندارد افزود: در پایش ها و آزمایشات انجام شده ۳ تا ۴ هفته است که هیچ موردی از بیماری مشاهده و گزارش نشده است بنابراین نبود بیماری به سازمان جهانی بهداشت دام اعلام شده است.

  وی گفت: مصرف کنندگان همانطور که قبلاً هم اعلام کردیم با اطمینان گوشت مرغ و تخم مرغ را مصرف کنند.

  رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: اطلاعیه پاک بودن ایران از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سایت سازمان جهانی بهداشت دام قابل مشاهده است.

  خلج گفت: به کشورهای همسایه عراق و افغانستان نیز شرایط مطلوب محصولات صنعت مرغداری را اعلام کردیم و سازمان دامپزشکی نیز سلامت این محصولات را تایید و مجوز بهداشتی صادرات این محموله ها را صادر خواهد کرد.

  وی افزود: رعایت موازین بهداشتی می تواند تضمین کننده شرایط سلامت باشد بنابراین مردم از خرید و جابجایی مرغ خانگی و ذبح آن در معابر خودداری کنند.

  رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: هم اکنون شرایط عادی است و هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در هیچ کدام از مناطق کشور وجود ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات