آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31459
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۴
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  آغاز واگذاری شرکت‌های دولتی پس از فصل مجامع/ تحقق ۱۶ درصد از درآمد ۱۸هزار میلیارد تومانی در ۴ ماهه سال

  آوای شمال/ درباره تکالیف بودجه‌ای سازمان خصوصی‌سازی در سال جاری اظهار داشت: براساس تکلیف قانون بودجه این سازمان موظف است امسال ۱۸ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده و به خزانه دولت واریز کند. مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه این درآمدها از محل فروش شرکت‌های دولتی سود و اموال شرکت‌های موجود تامین خواهد […]

  آوای شمال/ درباره تکالیف بودجه‌ای سازمان خصوصی‌سازی در سال جاری اظهار داشت: براساس تکلیف قانون بودجه این سازمان موظف است امسال ۱۸ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده و به خزانه دولت واریز کند.

  مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه این درآمدها از محل فروش شرکت‌های دولتی سود و اموال شرکت‌های موجود تامین خواهد شد، افزود: در چهارماهه سال جاری حدود ۳ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز شده که تقریبا یک ششم تکالیف گفته شده است.

  وی با اشاره به اینکه امسال ۱۲۰ شرکت باقیمانده دولتی واگذار خواهد شد، افزود: این شرکت‌ها در گروه یک و ۲ قرار گرفته که ۶۸ مورد از این شرکت‌ها در گروه یک و مابقی در گروه ۲ قرار دارند.

  سبحانی تاکید کرد: معمولاً عمده فعالیت واگذاری مربوط به شرکت‌ها پس از برگزاری فصل مجامع خواهد بود که طی ماه‌های تیر، مرداد  و شهریور ماه است،زیرا تا قبل از برگزاری مجامع نمی‌توان به صورت دقیق قیمت‌گذاری نسبت‌ به شرکت‌ها داشت.

  مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود قرار است کمیته‌ای برای سرمایه‌گذارای خارجی توسط این سازمان تشکیل شود، تصریح کرد: از موضوع این کمیته خبر ندارم اما منعی در قانون برای سرمایه‌گذاری خارجی و یا خرید سهم توسط این شرکت‌ها وجود ندارد.

  سبحانی ادامه داد: متولی موضوع سرمایه‌گذاری‌های خارجی و جذب آن برای حضور در کشور مشخص است و سازمان‌ خصوصی‌سازی نیز می‌تواند در این زمینه همکاری داشته باشد و اگر فضا فراهم باشد شرکت‌های خارجی می‌توانند نسبت به خرید سهام‌ شرکت‌های خارجی طبق قانون اقدام کنند.

  وی تاکید کرد: مشکلی برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود ندارد و باید منتظر استقبال این شرکت‌ها برای حضور در ایران باشیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات