آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31446
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  وزارت خارجه تهدیدات آمریکا را در مجامع جهانی پی‌گیری کند/ به طرف توافق گوشزد شود که تهدیدات پایه‌های توافق را سست می‌کند

  آوای شمال/ حسین شیخ‌الاسلام با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه ایران همزمان با روند مذاکرات هسته‌ای توافق وین گفت: هیچ توافق و یا قراردادی براساس اصول بین‌الملل زیر سایه تهدید توسط یکی از طرفین مشروعیت ندارد و این کار احقمانه آمریکایی‌ها علی‌رغم اینکه از نظر سیاسی تاثیری ندارد و هیچ گونه باعث کوتاه آمدن ما […]

  آوای شمال/ حسین شیخ‌الاسلام با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه ایران همزمان با روند مذاکرات هسته‌ای توافق وین گفت: هیچ توافق و یا قراردادی براساس اصول بین‌الملل زیر سایه تهدید توسط یکی از طرفین مشروعیت ندارد و این کار احقمانه آمریکایی‌ها علی‌رغم اینکه از نظر سیاسی تاثیری ندارد و هیچ گونه باعث کوتاه آمدن ما نمی‌شود اما پایه‌های توافق را متزلزل می‌کند.

  وی افزود: طبیعی است که وزارت امور خارجه ایران باید این هشدار را به طرف مقابل در مذاکرات بدهد که اقدام آنها سست شدن و متزلزل شدن پایه‌های توافق را در پی دارد. و این تهدیدات یکی از مسائلی است که در روند مذاکرات مدنظر قرار گیرد.

  مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه که مقامات آمریکایی از آن تحت عنوان گزینه‌های روی میز و از جمله گزینه نظامی یاد می‌کنند قابل اجرا نیست و اگر یک فرد دیوانه‌ای هم برای اجرای آن پیدا شود سرنوشتش جهنم خواهد بود.

  شیخ‌الاسلام خاطرنشان کرد: تهدیدات آمریکا علیه ایران از نظر حقوقی دارای اشکال است و وظیفه وزارت امور خارجه این است که این تهدیدات آمریکا را از طریق مجامع حقوقی بین‌المللی مورد پی‌گیری قرار دهد و حتما این کار را انجام خواهد داد.

   

  برچسب ها :

  نظرات