آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31398
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۸
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  اولین رئیس سازمان تربیت بدنی ایران درگذشت

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مصطفی داودی اولین رئیس سازمان تربیت بدنی ایران پس از انقلاب اسلامی که به دلیل بیماری وخامت وضع جسمانی به کما رفته بود، از سن ۷۶ سالگی درگذشت. داودی که پدر شهید بود در سال ۱۳۵۸ توسط شهید رجایی برای همکاری در ورزش آموزش و پرورش دعوت […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مصطفی داودی اولین رئیس سازمان تربیت بدنی ایران پس از انقلاب اسلامی که به دلیل بیماری وخامت وضع جسمانی به کما رفته بود، از سن ۷۶ سالگی درگذشت.

  داودی که پدر شهید بود در سال ۱۳۵۸ توسط شهید رجایی برای همکاری در ورزش آموزش و پرورش دعوت شد و به عنوان معاون نخست وزیر و رئیس سازمان تربیت بدنی در سال ۱۳۵۹ منصوب شد. او در سال‏‌های پرفراز و نشیب اولیه پیروزی انقلاب اسلامی ایران ابتداً مسئولیت سازمان تربیت بدنی و سپس در سال ۱۳۶۰ ریاست کمیته ملی المپیک را عهده‌دار شد.

  در سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۲ که داودی در مدیریت سازمان تربیت بدنی خدمت کرد، نسل جدیدی از نیروهای متدین، انقلابی و تحصیلکرده ورزش که عمدتاً فارغ‌التحصیلان مدرسه عالی ورزش بودند، در بخش‌های مختلف مدیریتی ورزش کشور جذب شدند و بسیاری از آنها منشأ خدمات ارزنده‌ای در دوران دفاع مقدس و پس از آن در ورزش کشور شده‌اند.

  از جمله این گروه می‏‌توان به محمد مایلی‌کهن، سید نصرالله سجادی، مهرزاد حمیدی، محمود گودرزی، شهید مرغوبکار، حجت‌الله خطیب، رضا قراخانلو، محمدرضا پهلوان، محمدرضا داورزنی و محمود خسروی‌وفا اشاره کرد.

  مراسم تشییع پیکر مرحوم داودی فردا (جمعه) ساعت ۹ صبح از ورزشگاه شهید شیرودی برگزار می‌شود.

  خبرگزاری تسنیم درگذشت این مدیر باسابقه ورزشی را به خانواده آن مرحوم و جامعه ورزش تسلیت می‌گوید.

  برچسب ها :

  نظرات