آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31308
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  روسیه قطعنامه شورای امنیت را وتو کرد

  آوای شمال/ به گزارش فارس به نقل از بی‌بی‌سی، روسیه ساعتی قبل قطعنامه شورای امنیت برای تاسیس دادگاه ویژه بین المللی جهت رسیدگی به سرنگونی هواپیمایی مسافربری مالزیایی بر فراز اوکراین را وتو کرد. ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن ارائه پیش نویس جدید درباره یک دادگاه غیر از دادگاه پیشنهاد شده توسط اوکراین […]

  آوای شمال/ به گزارش فارس به نقل از بی‌بی‌سی، روسیه ساعتی قبل قطعنامه شورای امنیت برای تاسیس دادگاه ویژه بین المللی جهت رسیدگی به سرنگونی هواپیمایی مسافربری مالزیایی بر فراز اوکراین را وتو کرد.

  ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن ارائه پیش نویس جدید درباره یک دادگاه غیر از دادگاه پیشنهاد شده توسط اوکراین اعلام کرد که دادگاه مورد نظر کشورهای غربی و مالزی نمی توانست به خاطر تبلیغات رسانه‌ای بی طرف باشد.

  ۱۱ کشور به تشکیل دادگاه مورد نظر غرب درباره سقوط هواپیمای اوکراینی رای مثبت دادند و سه کشور نیز رای ممتنع دادند ولی روسیه با داشتن حق وتو این قطعنامه را رد کرد.

  پس از این اقدام، سخنگوی رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که دولت کی‌یف از تلاش‌ها برای محاکمه عاملان سقوط هواپیمای مسافربری بر فراز اوکراین دست نمی‌کشد.

  کمتر از دوسال قبل یک هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۷۷ متعلق به خطوط هواپیمایی مالزی که از آمستردام عازم کوالالامپور بود در شرق اوکراین توسط یک موشک زمین به هوا هدف قرار گرفت و سرنگون شد که درپی آن همه ۲۹۸ نفر مسافر و خدمه کشته شدند.

  دولت اوکراین با استفاده از حمایت کشورهای غربی تاکید دارد که هواپیمای مالزیایی توسط شورشیان مورد حمایت روسیه هدف قرار گرفته و در مقابل روسیه و جدایی طلبان در شرق اوکراین این اتهامات را صحنه سازی کی‌یف علیه خودشان می دانند و رهبران جدایی طلبان اتهام دولت‌های غربی و مقامات اوکراینی مبنی بر دخالت داشتن در سقوط هواپیما را رد کرده‌اند.  

  برچسب ها :

  نظرات