آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31287
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  فابیوس:دلایل سفرم در دو کلمه خلاصه می‌شود

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، لوران فابیوس وزیر امور خارجه کشور فرانسه عصر امروز در حاشیه دیدارش با معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورمان درخصوص دیدارش با ابتکار گفت: چند هفته قبل با ایشان در فرانسه دیداری داشتیم که حضور بنده در ایران به معنای بازدید پس دادن از آن دیدار است. وی […]

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، لوران فابیوس وزیر امور خارجه کشور فرانسه عصر امروز در حاشیه دیدارش با معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورمان درخصوص دیدارش با ابتکار گفت: چند هفته قبل با ایشان در فرانسه دیداری داشتیم که حضور بنده در ایران به معنای بازدید پس دادن از آن دیدار است.

  وی افزود: ما طبیعتاً با ایران در موضوعات محیط زیستی همکاری‌های خوبی می‌توانیم داشته باشیم و امروز هم طبیعتاً راجع به این مسائل با یکدیگر سخن گفتیم.

  وی گفت: در پایان سال میلادی جاری، کنفرانس کاپو ۲۱ برگزار خواهد شد که هدفش جلوگیری از افزایش دمای زمین و ایجاد گازهای گلخانه‌ای است.

  فابیوس گفت: گرم شدن زمین آثار بسیار مخربی در جهان به همراه دارد که این آثار همه کشورها از جمله ایران و فرانسه را در بر می‌گیرد.

  فابیوس گفت: پیش از کنفرانس کاپو ۲۱ یک کنفرانس پیش تدارکاتی در نظر گرفته‌ایم که با حضور ۵۰ وزیر محیط زیستی از ۵۰ کشور برگزار می‌شود که ما از ایران هم دعوت کردیم تا به عنوان یکی از آن ۵۰ وزیر در این کنفرانس حضور داشته باشد.

  وزیر امور خارجه فرانسه گفت: ما باید به خیلی چیزها در زمینه موضوعات محیط زیستی توجه کنیم و به این نکته بیشتر توجه کنیم که هر کشور موقعیت خاص خودش را دارد و وضعیت همه کشورها شبیه به یکدیگر نیست.

  وی تصریح کرد: ما به ایران پیشنهاد کردیم که در کنار همکاری زمینه کنفرانس کاپو۲۱ به صورت دو جانبه هم میان ایران و فرانسه همکاری‌هایی مشترک در زمینه محیط زیست صورت گیرد.

  یکی از خبرنگاران از فابیوس پرسید اگر بخواهید سفر خود را تا این لحظه خلاصه کنید و درباره آن مطلبی بگویید، آن مطلب چیست، گفت: پس از ۱۷ سال اولین بار است که وزیر امور خارجه فرانسه به ایران سفر می‌کند که این نشان دهنده اهمیت این سفر و موضوعات مطرح شده در آن است.

  وی گفت: به طور قطع تحقق توافق هسته‌ای یکی از علت‌های این سفر و زمینه‌ساز انجام آن بوده است.

  فابیوس گفت: من سفرم را به طور کلی در دو کلمه خلاصه می‌کنم ، ابتدا احترام و در مقام دوم از سر گیری ارتباط.

  فابیوس گفت: احترامی که از آن سخن می‌گویم احترام ملت فرانسه به ملت ایران و احترامی است که احتمالاً ایرانی‌ها به فرانسوی‌ها می‌گذارند.

  وزیر امور خارجه فرانسه گفت: از سر گیری ارتباطات هم چیز مشخصی است که باید تلاش کنیم تا در همه زمینه‌ها از جمله اقتصادی، سیاسی و سایر زمینه‌ها محقق شود.

  فابیوس گفت: معنای احترام ملت فرانسه به ایران که از آن سخن گفتم از آنجا معلوم می‌شود که رئیس جمهور ما از آقای روحانی دعوت رسمی کرده‌اند تا در چند ماه آینده به فرانسه سفر کنند.

  برچسب ها :

  نظرات