آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31261
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  توطئه کارمند اخراجی اداره آب برای برج‌سازها

  آوای شمال/ به نوشته ایران،از روز ۳۱ خردادماه سال جاری یک شیاد حرفه‌ای که با ایفای نقش مأمور اداره آب و به بهانه واریز پول هزینه انشعاب شهری ساختمان نیمه‌کاره به کلاهبرداری دست زده بود تحت تعقیب گرفته شد. با دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۶ تهران، تیمی از اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران […]

  آوای شمال/ به نوشته ایران،از روز ۳۱ خردادماه سال جاری یک شیاد حرفه‌ای که با ایفای نقش مأمور اداره آب و به بهانه واریز پول هزینه انشعاب شهری ساختمان نیمه‌کاره به کلاهبرداری دست زده بود تحت تعقیب گرفته شد.

  با دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۶ تهران، تیمی از اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران دست به کار شدند و در نخستین اقدام به تحقیق از طعمه‌ها پرداختند.
  یکی از مردان مالباخته گفت: «در حال ساخت و ساز یک مجتمع مسکونی در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی بودم که مردی به نام علی محمـدی با مراجعه به من، خودش را مأمور سازمان آب معرفی و با اعلام اینکه برای انجام امور ادارای نیازی به مراجعه به سازمان آب نبوده! و تنها باید هزینه ابتدایی آب بها و هزینه کنتور آب کارگاهی در زمان ساخت و ساز و… به اداره آب و فاضلاب پرداخت شود، شماره حسابی را به عنوان حساب مدیر مالی شرکت آب و فاضلاب به من اعلام کرد تا نسبت به واریز این پول اقدام کنم».
  وی در ادامه افزود: «با توجه به اینکه مرد شیاد همه اطلاعات ملک در حال ساخت و ساز را در اختیار داشت، من نیز به وی اعتماد کرده و در چهار مرحله ۱۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به شماره حساب وی واریز کردم؛ بعد از مدتی وقتی به شرکت آب و فاضلاب مراجعه کردم پی بردم که اصلاً چنین مردی در آنجا مشغول به کار نبوده و در دام یک کلاهبردار افتاده‌ام».
  کارآگاهان با توجه به شگرد مرد کلاهبردار، به بررسی تراکنش مالی حساب بانکی وی پرداخته و دیدند که این حساب با مدارک جعلی افتتاح شده است؛ در ادامه و با بهره‌گیری از تصاویر مدارک شناسایی مرد شیاد در شعبه بانک، کارآگاهان با همکاری حراست اداره آب و فاضلاب اطلاع پیدا کردند که افتتاح حساب توسط یکی از کارمندان اخراجی این سازمان به نام «یوسف» انجام شده است که تصاویر وی به دست آمد و بلافاصله توسط طعمه‌اش شناسایی شد.
  بررسی کارنامه جرایم یوسف نشان می‌داد وی دو سال پیش به علت انجام تخلفات اداری، توسط حراست اداره آب و فاضلاب، شناسایی و اخراج شده است.  یوسف تحت تعقیب قرار گرفت و خانه‌اش در پرند شناسایی و این شیاد اواخر تیرماه سال جاری از سوی پلیس دستگیر شد.یوسف در بازجویی‌ها به کلاهبرداری‌های مشابه در پوشش کارمند شرکت آب و فاضلاب در مناطق مختلف تهران بویژه در مناطق غرب و شمال غرب تهران اعتراف کرده و عنوان داشت که با پرسه زنی در مناطق مختلف شهر تهران به شناسایی ساختمان‌های بلند مرتبه  نیمه‌کاره دست زده و پس از کسب اطلاعات دقیق درخصوص مشخصات صاحب ملک به آنان مراجعه و در نقش مأمور شرکت آب و فاضلاب و با استفاده از اطلاعاتی که در زمینه تحویل انشعاب آب شهری به مشترکین داشته؛ اعتماد طعمه‌ها را جلب و براحتی اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات