آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31258
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۹
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  کاهش کلاهبرداری از طریق دستگاه ” ATM ” با ارتقاء سطح آگاهی کاربران

  آوای شمال/ به گزارش قدس آنلاین ازیزد ، سرهنگ “حسین رضایی ضمن بیان مطلب فوق، از شهروندان خواست جهت پیشگیری از کلاهبرداری از طریق دستگاه ” ATM ” ، هشدارهای ذیل را جدی بگیرند و افراد سودجو و کلاهبردار را در اهدافشان ناکام گذارند: جهت دریافت وجه نقد، تنها ارائه شماره حساب و یا شماره […]

  آوای شمال/ به گزارش قدس آنلاین ازیزد ، سرهنگ “حسین رضایی ضمن بیان مطلب فوق، از شهروندان خواست جهت پیشگیری از کلاهبرداری از طریق دستگاه ” ATM ” ، هشدارهای ذیل را جدی بگیرند و افراد سودجو و کلاهبردار را در اهدافشان ناکام گذارند:

  جهت دریافت وجه نقد، تنها ارائه شماره حساب و یا شماره کارت به فرد واریز کننده کفایت می کند و نیازی به دادن رمز اول و دوم، CVV2، تاریخ انقضا و غیره نیست.

  برای اینکه شخصی پولی به حسابمان واریز کند نیاز به حضور در پای دستگاه های خودپرداز نیست.

  برای مطمئن شدن از واریز وجه نقد، نیازی به ورود به بخش انتقال وجه نیست و دارنده کارت فقط با گرفتن موجودی حساب خود می تواند از واریز شدن و یا واریز نشدن وجه به حساب و کارت خود مطلع شود.

  دارندگان کارت عابر بانک از کارت بانکی خود برای انجام مبادلات کم استفاده کنید، و از متصل کردن حساب هایی که گردش مالی زیادی دارند، به کارت بانکی خود اجتناب کنید.

  کارت عابر خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید و در صورت مفقودی در اسرع وقت با شعبه بانک صادرکننده کارت تماس گرفته و یا از طریق اینترنت ‌بانک یا تلفن ‌بانک نسبت به مسدود و باطل کردن کارت به منظور پیشگیری از هر گونه سوءاستفاده اقدام کنید.

  اگر افراد ناشناس تقاضای استفاده از خدمات بانکی بوسیله کارت شما را داشتند، آن را نپذیرید و هنگام استفاده از خدمات بانکی دقت کنید مشخصات و جزئیات کارت برای دیگران قابل مشاهده نباشد.

  پرداخت ارزی با دستگاه های ATM صورت نمی گیرد پس فریب این گونه افراد را نخورید.

  .

  برچسب ها :

  نظرات