آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31239
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  خاموش ماندن ساختمان مرکز مهار آتش در پارک ملی گلستان

  آوای شمال/ اسماعیل مهاجر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اکنون نقشه ساختمان تهیه، فوندانسیون اجرا و حتی بخشی از مصالح ساختمانی مورد نیاز از جمله آهن آلات، آجر و … در محل اجرای طرح پاسگاه محیط بانی ‘شارلق’ انباشت شده است. وی گفت: تاکنون اقدامات انجام شده برای ساخت […]

  آوای شمال/ اسماعیل مهاجر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اکنون نقشه ساختمان تهیه، فوندانسیون اجرا و حتی بخشی از مصالح ساختمانی مورد نیاز از جمله آهن آلات، آجر و … در محل اجرای طرح پاسگاه محیط بانی ‘شارلق’ انباشت شده است.

  وی گفت: تاکنون اقدامات انجام شده برای ساخت ساختمان این مرکز در پارک ملی گلستان از محل ۲۵ درصد اعتبار اختصاصی مهار آتش به استان بوده است ولی نیاز به اختصاص کامل اعتبار طرح برای شتاب در بهره برداری تا پایان امسال داریم.

  به گفته وی از شش میلیارد ریال اعتباری که برای ساخت این طرح در نظر گرفته شده است محل تامین آن ۵۰ درصد برعهده ستاد مدیریت بحران کشور و بقیه اعتبار که به تجهیز اختصاص دارد برعهده سازمان حفاظت محیط زیست است.

  وی خواستار شتاب بخشی در اختصاص اعتبار به این طرح به منظور بهره برداری آن در زمان تعیین شده، شد.

  به گزارش خبرنگار ایرنا، قبل از زده شدن کلنگ ساخت ساختمان مرکز مدیریت مهار آتش پارک ملی گلستان در محل پاسگاه شارلق واقع در حوزه استحفاظی استان خراسان شمالی برخی از مصالح ساخت در محل انباشت شده بود.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان نیز در این باره به ایرنا گفت: با توجه به این که سیاست دولت حمایت و اجرای طرح مزبور است و در مراسمی نیز این طرح با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کلنگ زنی شده، به طور قطع در اجرا حمایت لازم انجام خواهد شد.

  صادق علی مقدم افزود: با نخستین اعتباری که برای پیشگیری عام به ویژه در حوزه آتش سوزی جنگلها به استان اختصاص یابد، اعتبار ساخت برای طرح مزبور توسط اداره کل مدیریت بحران استانداری در نظر گرفته خواهد شد.

  وی گفت: موضوع اعتبار طرح مزبور هفته آینده در نشستی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان پیگیری خواهد شد تا موانع اجرایی آن رفع شود.

  ساخت ساختمان مرکز مدیریت مهار آتش پارک ملی گلستان ۱۷ اردیبهشت سال جاری با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون وزیر کشور در ستاد مدیریت بحران، استانداران سه گلستان، خراسان شمالی و سمنان کلنگ زنی و آغاز شده بود.

  پارک ملی گلستان ۹۲ هزار هکتار مساحت دارد که در غرب استان خراسان شمالی و بین سه استان گلستان ، خراسان شمالی و سمنان قرار دارد.

  پارک ملی گلستان در سال ۱۹۷۷ میلادی به عنوان ذخیره گاه زیست کره انتخاب شد و از قدیمی ترین پارک های ملی جهان به شمار می رود.

  جنگل یا پارک ملی گلستان منطقه ای است که یک هشتم گونه های گیاهی، یک سوم گونه های پرندگان و افزون بر نیمی از پستانداران کشور را در خود جای داده است، این بوستان از نظر طبقه بندی اقلیمی، دارای سه اقلیم متفاوت خشک، نیمه خشک و نیمه مرطوب است و به همین دلیل پوشش گیاهی متنوع از استپی خشک تا جنگل های انبوه دارد.

  برچسب ها :

  نظرات