آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31214
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۵
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  والیبالیست های ایران در پی هتریک قهرمانی در آسیا

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، ایران درحالی برای سومین بار میزبانی این رقابت‌ها را پذیرفته که قرار است تیم ب کشورمان با هدایت پیمان اکبری که سرمربی‌گری تیم ملی زیر۲۳ سال را نیز برعهده دارد در این میدان حضور یابد و از عنوان قهرمانی ایران برای سومین سال متوالی دفاع کند. […]

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، ایران درحالی برای سومین بار میزبانی این رقابت‌ها را پذیرفته که قرار است تیم ب کشورمان با هدایت پیمان اکبری که سرمربی‌گری تیم ملی زیر۲۳ سال را نیز برعهده دارد در این میدان حضور یابد و از عنوان قهرمانی ایران برای سومین سال متوالی دفاع کند.

  بی‌شک درخشش والیبال ایران در سال‌های اخیر در میادین مختلف بین‌المللی٬ آسیا را به میدانی کوچک برای بلندقامتان بدل کرده ولی مسلم است که رقبای آسیایی با آمادگی و شناخت قدرت ایران پا به عرصه رقابت خواهند گذاشت و بنابراین ملی‌پوشان به خوبی می‌دانند که هیچ حریفی را نمی‌توان دست کم گرفت.
  والیبال ایران دو سال قبل در دبی که میزبان هفدمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا بود دومین قهرمانی خود در این رقابت‌ها را کسب کرد٬ بلندقامتان کشورمان در آن دوره با شکست ۳ بر صفر کره جنوبی برای دومین بار بر بام آسیا ایستادند.
  دیگر قهرمانی کشورمان در آسیا نیز به سال ۲۰۱۱ زمانی که ایران دومین میزبانی خود را تجربه می‌کرد برمی‌گردد تیم ملی کشورمان در آن دوره هم با شکست ۳ بر یک تیم چین برای نخستین بار قهرمان آسیا شد و انگیزه‌ لازم برای رسیدن به پله‌های بعدی را کسب کرد.
  اما هجدهمین دوره این رقابت‌ها از ۹ تا ۱۷ مرداد با حضور ۱۶ تیم در تهران برگزار می‌شود و والیبالیست‌های ایرانی سخت در تلاش کسب سومین قهرمانی پی در پی و نمایش قدرت والیبال ایران در آسیا هستند.
  تیم‌های قزاقستان، کویت و چین تایپه همگروه‌های ایران در گروه A هستند و به نظر نمی‌رسد ملی‌پوشان کار دشواری برابر آن‌ها داشته باشند. استرالیا، هند، ترکمنستان و قطر هم گروه B٬ کره جنوبی، تایلند، پاکستان و عمان گروه C و چین، ژاپن، سریلانکا و بحرین گروه D این مسابقات را تشکیل می‌دهند.
  ۱۶ تیم حاضر در مرحله مقدماتی در مدت ۳ روز باهم به رقابت می‌پردازند و در مرحله دوم این رقابت‌ها تیم های اول و دوم گروه‌های A و C در گروه E با هم رقابت خواهند کرد و تیم های سوم و چهارم این گروه ها در گروه G به مصاف یکدیگر می روند.
  همچنین تیم‌های اول و دوم گروه های B و D در گروه F با هم رقابت خواهند کرد و تیم های سوم و چهارم این گروه ها در گروه H به مصاف یکدیگر می روند.
  لازم به ذکر است٬ این رقابت‌ها در دو سالن ۱۲ هزار نفری و فدراسیون والیبال در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود و تیم ایران در نخستین دیدار خود ساعت ۱۹ روز جمعه نهم ایران با تیم کویت در سالن ۱۲ هزار نفری روبه رو خواهد شد.
  برنامه دور مقدماتی این رقابت ها به قرار زیر است:
  جمعه نهم مردادماه:
  ساعت ۱۳: عمان – کره جنوبی (سالن ۱۲ هزار نفری) و چین تایپه – قزاقستان (سالن فدراسیون والیبال)
  ساعت ۱۵: پاکستان – تایلند (سالن ۱۲ هزار نفری) و هند – ترکمنستان (سالن فدراسیون والیبال)
  ساعت ۱۷: چین – سریلانکا (سالن ۱۲ هزار نفری) و قطر – استرالیا (سالن فدراسیون)
  ساعت ۱۹: ایران – کویت (سالن ۱۲ هزار نفری) و ژاپن – بحرین (سالن فدراسیون)
  شنبه دهم ماه:
  ساعت ۱۳: ترکمنستان – استرالیا (سالن ۱۲ هزار نفری) و عمان – پاکستان (سالن فدراسیون والیبال)
  ساعت ۱۵: کره جنوبی – تایلند (سالن ۱۲ هزار نفری) و چین تایپه – کویت (سالن فدراسیون والیبال)
  ساعت ۱۷: چین – ژاپن (سالن ۱۲ هزار نفری) و هند – قطر (سالن فدراسیون)
  ساعت ۱۹: ایران – قزاقستان (سالن ۱۲ هزار نفری) و سریلانکا – بحرین (سالن فدراسیون)
  یکشنبه یازدهم مرداد:
  ساعت ۱۳: کره جنوبی – پاکستان (سالن ۱۲ هزار نفری) و ترکمنستان – قطر (سالن فدراسیون والیبال)
  ساعت ۱۵: تایلند – عمان (سالن ۱۲ هزار نفری) و استرالیا – هند (سالن فدراسیون)
  ساعت ۱۷: بحرین – چین (سالن ۱۲ هزار نفری) و قزاقستان – کویت (سالن فدراسیون)
  ساعت ۱۹: ایران – چین تایپه (سالن ۱۲ هزار نفری) و سریلانکا – ژاپن (سالن فدراسیون)

  برچسب ها :

  نظرات