آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31171
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دست پیش گرفتن آقای اولاند!

  آوای شمال/ اولاند در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه تهران باید در ایجاد ثبات در منطقه ایفای نقش کند، گفت: «انتظار داریم رئیس‌جمهور (حسن روحانی) نشان دهد که ایران می‌تواند به حل بحران‌های شدید منطقه، به خصوص سوریه کمک کند.» حال این سوال مطرح میشود که هدف اولاند از بیان این جملات چیست و […]

  آوای شمال/ اولاند در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه تهران باید در ایجاد ثبات در منطقه ایفای نقش کند، گفت: «انتظار داریم رئیس‌جمهور (حسن روحانی) نشان دهد که ایران می‌تواند به حل بحران‌های شدید منطقه، به خصوص سوریه کمک کند.»

  حال این سوال مطرح میشود که هدف اولاند از بیان این جملات چیست و چرا سعی دارد تا ایران را در آزمونی بزرگ قرار دهد؟ با توجه به کارنامه فابیوس می‌توان گفت این اظهارات اقدامی پیش دستانه در برابر  انتقادات از پرونده سیاه فابیوس در قبال ایران است. سازشکار سازی ایران در برابر فابیوس و استقبال گرم از وی برای نمایش غرب گرا شدن ایران از اهداف سخنان اولاند است. نکته مهم آنکه سران فرانسه به دنبال پنهان سازی حقایق قابل تأملی با این هوچی گری‌ها هستند.

  سفر فابیوس آزمونی برای صداقت و تغییر رفتار فرانسه است که عذرخواهی به خاطر خون‌های آلوده، سالها دشمنی با ایران، عذرخواهی به خاطر خسارت‌هایی که به ملت ایران در قالب تحریم‌های غیر قانونی وارد ساخته‌اند تنها بخش کوچکی از راه اعتماد سازی است که فابیوس باید برود لذا این سفر آزمونی برای فرانسه است.

  ایران همواره برای جهانیان میزبان تمام عیاری بوده است و از سوی دیگر در عرصه منطقه و جهانی نیز همواره حامی امنیت و ثبات است لذا ایران هرگز تخطی نداشته که بخواهد تغییر رفتار دهد بلکه این غرب و از جمله فرانسه است که باید رفتار خود را تغییر دهد. نکته مهم آنکه ایران هرگز عزت و کرامت خود را در روابط کشورها نادیده نمی گیرد و با فرانسه و شخص فابیوس نیز بر همین اساس رفتار می‌شود نه بیشتر .

  فرانسه باید پاسخگوی رفتارهای غیر انسانی و غیر اصولی خود در قبال ایران باشد. در ضمن سران فرانسه نگاهی ضد اسلامی را ترویج می‌کنند که اقدامات پس از حادثه شارلی ابدو و نیز حمایت از انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر اسلام ( ص) نمودی از این رفتارها است که ایران نمی‌تواند از آن چشم بپوشد.

  در باب مسئله سوریه نیز که اولاند ادعای لزوم تغییر رفتار ایران را مطرح کرده،  جمهوری اسلامی ایران همواره پیشگام مبارزه با تروریسم و حامی راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه با تکیه بر پذیرش رأی مردم که با ۸۸ درصد اسد را به ریاست جمهوری برگزیدند، پایان دخالت‌های خارجی در امور سوریه، عدم حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست‌ها بوده است حال آنکه فرانسه پیرو هیچ کدام از اصول راهکار سیاسی نبوده و خود از حامیان تروریست‌ها در سوریه و منطقه بوده که به کشتار مردم بی‌گناه سوریه و استمرار بحران در منطقه منجر شده است. لذا اگر قرار است تغییری رفتاری ایجاد شود این فرانسه است که باید خود را اصلاح کند نه ایران و هوچی گری اولاند نیز صرفاً برای پنهان سازی این حقیقت است.

  برچسب ها :

  نظرات