آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31157
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ایران مشخص می‌کند بازرسی‌ها کی و کجا باشد

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، «ادی رویز» در جلسه روز سه شنبه در نشست مشورتی با وزیران خارجه و انرژی آمریکا درباره توافق هسته ای افزود: اوباما از ابتدا مخالف طرح بازبینی توافقنامه توسط نمایندگان آمریکا بود. وی ادامه داد: جای تعجب نیست اوباما بدون توجه به نظر نمایندگان مجلس آمریکا، به روسیه، چین و […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، «ادی رویز» در جلسه روز سه شنبه در نشست مشورتی با وزیران خارجه و انرژی آمریکا درباره توافق هسته ای افزود: اوباما از ابتدا مخالف طرح بازبینی توافقنامه توسط نمایندگان آمریکا بود.

  وی ادامه داد: جای تعجب نیست اوباما بدون توجه به نظر نمایندگان مجلس آمریکا، به روسیه، چین و … اجازه داد به این توافقنامه رای دهند؛ او با با این کار نقش نمایندگان آمریکا را به حاشیه کشیده است.

  وی با بیان اینکه توافقنامه دارای اشکالات زیادی است، ادامه داد: از جمله این اشکالات اینکه «طبق این توافقنامه ایران مجبور نخواهد بود

  تکنولوژی کلیدی ساخت بمب را از بین ببرد؛ برخلاف سیاست منع اشاعه، اجازه گسترده غنی سازی داده شده است؛ همچنین به ایران اجازه تحقیقات و ساخت در سطح صنعتی پس از رو به اتمام رفتن مدت توافقنامه نیز داده شده است.»

  رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان افزود: ما اوباما را به سخت ترین بازرسی های ممکن در تاریخ ملزم کرده بودیم اما اوباما بازرسی های برنامه ریزی شده ای در نظر گرفته است که ایران، روسیه و چین این اختیار را خواهند داشت که به بازرسان بگویند کی و کجا امکان بازرسی وجود خواهد داشت.

  وی خاطرنشان کرد: ۲۴ روز تعیین شده برای بازرسی های «هر لحظه از هر مکان» مدت زمان زیادی است و حتی این نظارت نیز لغو خواهد شد.

  پیشرفت های هسته ای ایران ما را شگفت زده کرد

  ادی رویز افزود: همانگونه که کاخ سفید می داند، ایران با پیشرفت در همه زمینه های ممکن در فناوری هسته ای، در تاریخ خود ما را متحیر کرده است.

  وی با یادآوری اینکه توافقنامه هسته ای سبب برداشته شدن تحریم ها و دسترسی ایران به منابع مالی گسترده خواهد شد، گفت: ایران در آخرین لحظه خواستار برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی و موشک های بالستیک شده است و همزمان با قدرتمند شدن این کشور، ما برای اقدامات متقابل ضعیف تر خواهیم شد.

  برچسب ها :

  نظرات