آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31155
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  کاخ سفید درخواست عفو ادوارد اسنودن را رد کرد

  آوای شمال/ به گزارش تابناک، روز گذشته کاخ سفید در پاسخ به پتیشن یا درخواست همگانی از رئیس جمهور آمریکا برای عفو رسمی ادوارد اسنودن، این درخواست را رسما رد کرد و در عوض آن مشاور باراک اوباما گفت که اسنودن باید به خاک آمریکا باز گردد و عواقب اقدام خود مبنی بر افشای اطلاعات سری […]

  آوای شمال/ به گزارش تابناک، روز گذشته کاخ سفید در پاسخ به پتیشن یا درخواست همگانی از رئیس جمهور آمریکا برای عفو رسمی ادوارد اسنودن، این درخواست را رسما رد کرد و در عوض آن مشاور باراک اوباما گفت که اسنودن باید به خاک آمریکا باز گردد و عواقب اقدام خود مبنی بر افشای اطلاعات سری و طبقه بندی شده نهاد اطلاعاتی ایالات متحده را پس دهد.

  این پتیشن با امضای ۱۶۷ هزار نفری که از اوباما خواسته بودند تا ادوارد اسنودن را عفو کند، منتشر شده بود که روز گذشته کاخ سفید به آن پاسخ داد.

  «لیزا موناکو» مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی و مبارزه با تروریسم در این باره گفت: اسنودن باید به خانه خودش ایالات متحده باز گردد و رفتار وی توسط هیئتی از هم میهنان وی قضاوت شود نه آنکه پشت یک رژیم تمامیت خواه پنهان شود. در حال حاضر اسنودن در حال فرار از عواقب اقدامات خود است.
  کاخ سفید درخواست عفو ادوارد اسنودن را رد کرد

  کاخ سفید در بیانیه خود اشاره کرده است که اگر واقعا دغدغه اصلی ادوارد اسنودن امنیت ملی است، روند قانونی و معمول باید طی شود. اگر اسنودن احساس میکند که اقدامات وی تفاوت ماهوی با نافرمانی مدنی دارد، در نتیجه میبایست اقداماتی را که سایر معترضان در برابر دولت های خود میکنند، اتخاذ میکرد. از جمله: به چالش کشیدن دولت، سخنرانی، اقدام به یک اعتراض سازنده و در عین حال پذیرش عواقب اقدامات خود.

  موناکو گفته است: رئیس جمهور آمریکا با مشارکت و همکاری کنگره تلاش های زیادی برای ایجاد توازن میان امنیت و آزادی های افراد در ایالات متحده صورت داده است. اما اقدامات خطرناک آقای اسنودن در خصوص سرقت و افشای اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه، منجر به در خطر افتادن امنیت کشور و شهروندان آن شده است.  

  برچسب ها :

  نظرات