آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31128
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  کلاهبرداری میلیاردی باند ۳ نفره در زندان/هتک حرمت استاد توسط کودک ۱۰ساله

  آوای شمال/ به گزارش قدس آنلاین، سرهنگ محسن عرفانی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: با مراجعه استاد دانشگاهی به پلیس فتا این ادعا مطرح شد که فردی با انتشار مطالب مرتبط با وی در شبکه‌های اجتماعی به او فحاشی کرده و هتک حیثیت صورت گرفته است. وی خاطرنشان کرد: […]

  آوای شمال/ به گزارش قدس آنلاین، سرهنگ محسن عرفانی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: با مراجعه استاد دانشگاهی به پلیس فتا این ادعا مطرح شد که فردی با انتشار مطالب مرتبط با وی در شبکه‌های اجتماعی به او فحاشی کرده و هتک حیثیت صورت گرفته است.

  وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده، سرنخ‌ها به کودک ۱۰ ساله‌ای رسید که این مطالب از تلفن همراه او منتشر می‌شد؛ در نهایت پرونده به سمتی سوق پیدا کرد که مجرم آن که شاگرد این استاد بود و از وی نمره قبولی را کسب نکرده بود برای جبران این کار اقدام به انتشار پیام کرده بود.

  رئیس پلیس فتا خراسان رضوی در بیان تذکری گفت: جوان‌ها باید بر این موضوع واقف باشند که هرگونه نسبت دادن و فحاشی در شبکه‌های اجتماعی جرم است و به‌طور حتم پیگرد قانونی را درپی دارد.

  سرهنگ عرفانی در بیان جزئیات پرونده دیگری که توسط پلیس فتا پیگیری شده است خاطرنشان کرد: سرقت گوشی همراه فردی در جشن تولد منجر به انتشار عکس‌های وی در فضای مجازی شده بود؛ اگرچه این مجرم شناسایی و به مقامات قضایی تحویل داده شد ولی از تمامی شهروندان این استدعا را داریم مسائل شخصی و عکس‌های خود را در گوشی همراه نگه داری نکنند.

  وی از دستگیری گروه هکری که به سیستم‌های دولتی و خصوصی حمله کرده بودند خبر داد و تصریح کرد: با بررسی‌های کارشناسانه صورت گرفته، متهمان این پرونده که میانگین سنی آن‌ها ۱۶ و ۱۷ سال بود، دستگیر شدند. این گروه که تبحر زیادی در انجام این جرم داشتند با تشکیل گروهی به صورت هماهنگ اقدام به هک سیستم‌ها می‌کردند.

  رئیس پلیس فتا خراسان رضوی تجاوز به حریم خصوصی افراد را جرم بزرگی دانست و تصریح کرد: این جوانان که به علت نداشتن آگاهی و سوء نیت این اقدام مجرمانه را مرتکب شده بودند علاوه بر آن‌که به ۳ سیستم بخش خصوصی تجاوز کرده بودند، به دو سیستم بخش دولتی که یکی از آنها فرمانداری یکی از شهر‌های کشور بود تعدی کرده بودند.

  سرهنگ عرفانی در بیان وضعیت جرایم در سال جاری گفت: با توجه به آگاه سازی که توسط جراید و اصحاب رسانه صورت گرفته است، در جرایم مالی آگاهی توسط مردم افزایش یافته و کاهش ۴ درصدی را در چهار ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به خود اختصاص داده است.

  وی از دستگیری باندی که در زندان به کلاهبرداری مشغول بودند خبر داد و گفت: از این باند حدود ۲ هزار سیم کارت که با آن از مردم کلاهبرداری می‌کردند کشف شده است؛ این باند با ترفندی سیم کارت‌ها را به صورت فلش در می‌آوردند و اطلاعات خود را ذخیره می‌کردند.

  رئیس پلیس فتا خراسان رضوی افزود: این باند ۳ نفره در زندان و یک نفر طلا فروش که با آنها در زمینه پول شویی همکاری می‌کرده توانسته بودند یک میلیارد تومان کلاهبرداری کند که با تلاش ماموران در دو ماه گذشته دستگیر شدند.

  سرهنگ عرفانی از کاهش جرایم اقتصادی در فضای مجازی خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش آگاهی‌های مردم در این زمینه ولی جرایم اخلاقی و اجتماعی که شامل هتک حرم و حیثیت می‌شود بیشترین جرم در فضای مجازی را به خود اختصاص می‌دهد.

  وی اظهار داشت: جرایم اجتماعی در چهار ماه سال جاری به نسبت سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته که امیدواریم با افزایش آگاهی‌های مردم نسبت به این موضوع، شاهد کاهش این جرم باشیم.

  رئیس پلیس فتا خراسان رضوی از برگزاری همایش بانکداری الکترونیک و افزایش امنیت سیستم‌های بانکی توسط پلیس فتا خبر داد و تصریح کرد: این همایش که به صورت کشور در شهریور ماه در مشهد مقدس برپا می‌شود، می‌تواند نقطه عطفی در سیستم بانکداری و ارتقاء سطح امنیت آن باشد.

  برچسب ها :

  نظرات