آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31083
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ۵ نکته جالب ایران از نگاه بی بی سی

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز، در پی صدور این بیانیه جدید، پایگاه خبری بی بی سی با انتشار گزارشی ۵ نکته جالب توجه در ایران برای توریست های انگلیسی را از نگاه خود توصیف کرده است. در این مطلب با اشاره به اینکه بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس همچنان تاکید دارد سفر به برخی […]

  آوای شمال/ به گزارش نامه نیوز، در پی صدور این بیانیه جدید، پایگاه خبری بی بی سی با انتشار گزارشی ۵ نکته جالب توجه در ایران برای توریست های انگلیسی را از نگاه خود توصیف کرده است.

  در این مطلب با اشاره به اینکه بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس همچنان تاکید دارد سفر به برخی مناطق مرزی ایران با پاکستان و عراق ممکن است برای شهروندان انگلیسی پرخطر باشد، در عین حال تاکید می کند بقیه نقاط ایران امن است و شهروندان انگلیسی می توانند برای سفر توریستی به این کشور خاورمیانه ای بروند.

  در گزارش بی بی سی تاکیدشده است با وجود بسته بودن سفارت بریتانیا، شهروندان بریتانیایی در ایران در صورت وقوع مشکل و در موارد اضطراری می توانند به سفارت خانه های دیگر کشورهای اروپایی در تهران مراجعه کنند.

  بی بی سی در توصیف خود از ۵ نکته جالب ایران برای توریست های انگلیسی می نویسد:

  ۱- شما می توانید در ایران اسکی کنید: ایران به رغم اینکه در منطقه (خشک و بیابانی) خاورمیانه واقع شده است اما شما در صورت سفر به ایران می توانید در این کشور اسکی کنید . رشته کوه های البرز واقع در شمال تهران پیست هایی برای اسکی دارد. البته در این پیست ها به دلیل قوانین داخلی ایران صف های جداگانه ای برای زنان و مردان وجود دارد.

  5 نکته جالب ایران از نگاه بی بی سی

  ۲- جمعیت جوان ایران : بیش از ۶۰ درصد جمعیت ایران زیر ۳۰ سال سن دارند. جمعیت جوان ایرانی یکی از فعال ترین جمعیت های سیاسی این کشور را تشکیل می دهند و رای آنها در نتیجه هر انتخاباتی در ایران تعیین کننده است. این جمعیت جوان نسبت به نبود کار کافی برای قشر جوان ناراضی است. ایران همچنین یک موسیقی زیر زمینی و یک موسیقی رسمی دارد. موسیقی رسمی و پذیرفته شده از نظر قوانین داخلی ایران نیازمند کسب مجوز آثار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

  ۳- بناهای تاریخی ایران: ایران کشوری است که به وجود میراث و آثار باستانی معروف است. قدمت معماری ستی این کشور به ۷ هزار سال می رسد. برخی از آثار باستانی و معماری ایران به عنوان میراث جهانی در فهرست سازمان یونسکو ثبت شده است. برج آزادی در تهران، مجموعه تاریخی تخت جمشید- متعلق به ۲۵۰۰ سال پیش- و مسجد نصیر الملک در شیراز از بناهای زیبای تاریخی و معماری ایران هستند.

  5 نکته جالب ایران از نگاه بی بی سی

  5 نکته جالب ایران از نگاه بی بی سی

  5 نکته جالب ایران از نگاه بی بی سی

  ۴- سیاست های تنظیم جمعیت در ایران: نخستین کارخانه تولید انبوه وسیله جلوگیری از بارداری مردان در خاورمیانه در کشورایران راه اندازی شده است که سالانه میلیون ها محصول تولید می کند. این کارخانه ۱۰ سال پیش و به منظور سیاست های جلوگیری از افزایش جمعیت کشور تولید شد.(البته در حال حاضر دولت ایران در این سیاست دو دهه گذشته خود تجدید نظر کرده است و سیاست تشویق باروری را در پیش گرفته است.)

  ۵- بالاترین عمل جراحی بینی در ایران : بر اساس آمارها در ایران سالانه بیش از ۲۰۰ هزار زن بینی خود را عمل جراحی زیبایی می کنند. ایران از این لحاظ بالاترین آمار جهانی را دارد.

  برچسب ها :

  نظرات