آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31064
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > سیاسی > فرهنگی
 •   

  لزوم برخورد جدی با هنجارشکنان در سواحل مازندران/ برخی مسئولان دانشگاه‌ها دغدغه فرهنگ ندارند

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به‌مناسبت سالگرد اقامه اولین نمازجمعه کشور گفت: رسانه‌ها یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در سعادت ملت‌ها ایفا می‌کنند و خبرنگاران شهرستان محمودآباد نیز با حضور در جلسات و برنامه‌ها، تمامی مدیران  را همراهی کرده و رسالتی را که به […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به‌مناسبت سالگرد اقامه اولین نمازجمعه کشور گفت: رسانه‌ها یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در سعادت ملت‌ها ایفا می‌کنند و خبرنگاران شهرستان محمودآباد نیز با حضور در جلسات و برنامه‌ها، تمامی مدیران  را همراهی کرده و رسالتی را که به عهده آن‌ها است، به‌درستی انجام می‌دهند.

  وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره نا‌هنجاری‌های فرهنگی در سواحل اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های ائمه‌جمعه شهرهای ساحلی شمال‌وجنوب کشور در دهه‌های اخیر وضعیت سواحل است که این روزها به موضوعی حاد تبدیل شده است.

  امام‌جمعه محمودآباد افزود: در مجلس گذشته شاهد مشخص شدن یک متولی اصلی در حوزه دریا بودیم که با پایان یافتن عمر مجلس هشتم که به انتخابات بعدی نزدیک می شد برخی از آقایان نماینده برای گرفتن آرای مردم اعلام کردند که معضل سواحل، مشکلات محلی محسوب می‌شود و نگذاشتند تا متولی اصلی مشخص شود.

  وی با اشاره به اینکه مدیریت واحدی در کنترل سواحل وجود ندارد و دستگاه‌ها از زیر بار معضلات سواحل شانه خالی می‌کنند، تصریح کرد: برخی از شهرک‌های ساحلی وضعیت نابسامانی دارند و طرح‌های ساماندهی دریا که برای بانوان می‌بایستی مهیا می‌شد در واقع ناامن است به‌طوری‌که بانوان بومی و مسافر همیشه از این موضوع گله دارند.

  موسوی یادآور شد: حجاب نه تنها فقط برای زن نیست بلکه آقایان نیز باید این حکم اسلامی را رعایت کرده اما متاسفانه در اغلب موارد شاهدیم علاوه بر شنای آقایان با پوشش زننده، در داخل شها نیز با شلوارک و زیرپوش رفت‌وآمد می کنند که این وضعیت اصلاً زیبنده یک شهر مذهبی نیست.

  وی با بیان اینکه ما با شادی‌وتفریح مردم مخالف نیستیم، خاطرنشان کرد: شادی و تفریح مسافران چارچوب مشخصی دارد اما وقتی بخواهند از چارچوب خارج شوند و از خط‌قرمزها عبور کنند مطمعناً برخورد می‌کنیم و باید دستگاه‌های متولی با هنجارشکنان برخورد قاطع داشته باشند.

  امام‌جمعه محمودآباد در ادامه خاطرنشان کرد: دستورالعمل امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر با قالب جدید و برنامه‌های قوی و الزام‌آور با حفظ همه حریم‌ها شکل می‌گیرد و البته زمانی سواحل، بازار و کوچه های ما رنگ و بوی مذهبی به خود می‌گیرد که بسیج عمومی شکل بگیرد و همه آحاد مردم و امت حزب‌الله پای کار بیایند.

  وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد حوزه‌ فرهنگی دانشگاه‌ها یادآور شد: تردیدی نیست که دانشگاه‌ یک نهاد اثربخش در حوزه فرهنگ است اما بنا به فرمایش حضرت امام(ره) دانشگاه‌ها باید اسلامی باشند که البته در دانشگاه‌ها نیاز به یک پالایش جدی فرهنگی داریم.

  موسوی تصریح کرد: خیلی از آقایان در دانشگاه به دنبال مسائل اقتصادی هستند و دغدغه‌ای برای کار فرهنگی ندارند به‌طوری‌که یک جوان تا قبل از دانشگاه‌ و در دوران تحصیل از یک امنیت روانی مشخص برخوردار است اما به محض ورود به دانشگاه و پس از گذشت مدتی تغییرات منفی در او دیده می‌شود که البته این موضوع بر همه صدق نمی‌کند و جوانانی با عقاید قوی نیز وجود دارند.

  خطیب‌جمعه محمودآباد در پاسخ به سوال خبرنگار آوای شمال مبنی بر دادن نمره به وضعیت فرهنگی این شهرستان عنوان کرد: بنده به عنوان امام‌جمعه چند شهر ساحلی دیگر نیز بوده‌ام که باید بگویم به شهرستان محمودآباد نسبت به سایر شهرهای ساحلی استان، نمره قبولی را می‌دهم.

  برچسب ها :

  نظرات