آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 31014
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۵
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  مردم و صاحبان مشاغل در پذیرش چک از مشتریان هوشیار باشند

  آوای شمال/ سرهنگ رسول النقی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقوع جرم جعل و کلاهبرداری در این استان در چهار ماه ابتدای امسال ۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است. وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، یک هزار و ۵۱۱ فقره پرونده جعل و کلاهبرداری در […]

  آوای شمال/ سرهنگ رسول النقی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقوع جرم جعل و کلاهبرداری در این استان در چهار ماه ابتدای امسال ۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

  وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، یک هزار و ۵۱۱ فقره پرونده جعل و کلاهبرداری در آذربایجان غربی تشکیل شده است.

  رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۸۵ درصد این پرونده ها با تلاش ماموران آگاهی استان کشف و متهمان آن دستگیر شده اند.

  وی اظهار کرد: رعایت نکردن مراحل و روند قانون و ضوابط معاملات در بین افراد، سیستم نامناسب نظارت بر روابط تجاری، توزیع سیم کارت های بی هویت در بین افراد، واگذاری دسته چک بانکی به مشتریان، ساده لوحی قربانیان، آشنایی نداشتن مردم به قانون، مجازات سبک برای کلاهبرداران و افتتاح حساب های بانکی بی رویه از جمله دلایل افزایش وقوع جرم جعل و کلاهبرداری در آذربایجان غربی است.

  رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: با ارتقای آگاهی مردم می توان جلوی بسیاری از کلاهبرداری ها و جعل ها را گرفت.

  سرهنگ النقی پور اظهار امیدواری کرد که در کنار روش های مقابله ای پلیس، نهادهای نظارتی و اقتصادی نیز روش های پیشگیرانه جعل و کلاهبرداری را به انجام برسانند.

  آذربایجان غربی یکی از استان های امن کشور است که با وجود افزایش میزان کلاهبرداری، جرایم مهم دیگری نظیر سرقت و قتل در این استان کاهش یافته است.

  برچسب ها :

  نظرات