آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30982
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  کدام اظهارات، احمدی‌نژاد را شاکی کرد؟

  آوای شمال/ نامه‌نیوز در ادامه نوشت: خبر کوتاه بود؛ احمدی‌نژاد از جهانگیری شکایت کرد. یکی از رسانه‌های نزدیک به رئیس دولت دهم با انتشار این خبر اعلام کرد که احمدی‌نژاد به دلیل «استمرار افتراها و اکاذیب نسبت داده شده از سوی آقای اسحاق جهانگیری» از او شکایت کرده است. سیدعادل حیدری، وکیل احمدی‌نژاد به «دولت بهار» […]

  آوای شمال/ نامه‌نیوز در ادامه نوشت: خبر کوتاه بود؛ احمدی‌نژاد از جهانگیری شکایت کرد. یکی از رسانه‌های نزدیک به رئیس دولت دهم با انتشار این خبر اعلام کرد که احمدی‌نژاد به دلیل «استمرار افتراها و اکاذیب نسبت داده شده از سوی آقای اسحاق جهانگیری» از او شکایت کرده است.

  سیدعادل حیدری، وکیل احمدی‌نژاد به «دولت بهار» گفت: «آقای اسحاق جهانگیری در سال‌های اخیر با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی، اقدام به طرح اتهامات بی‌اساس علیه دولت قبل کرده که در سطح وسیعی در رسانه‌های مکتوب و شبکه‌های مجازی و صوتی و تصویری منتشر شده است.»

  در همین رابطه یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با نامه‌نیوز، با اشاره به این شکایت گفت: جهانگیری حرف‌های بی‌اساسی زده است و اگر دادگاه عادلی تشکیل شود قطعاً او در این دادگاه محکوم خواهد شد. ما برای حرف‌های خود مدارک و اسناد کافی داریم و به راحتی می‌توانیم معاون اول روحانی را محکوم کنیم.

   

  در این میان پرسشی که در اذهان عمومی ایجاد شده این مسأله است که مگر جهانگیری چه حرف‌هایی زده بود که احمدی‌نژاد تصمیم به شکایت از او گرفته است؟

   

  در جدول زیر به برخی سخنان معاون اول روحانی در مورد دولت احمدی‌نژاد و تخلف‌های آن اشاره می‌کنیم:

   

   

  زمان انتقاد مطرح‌شده
  ۳۰ فروردین ۹۳ تمام کارهایی که در سال‌های گذشته با عنوان زودبازده و عناوین دیگر انجام شده، باعث شد میلیارد‌ها تومان از منابع بانک‌ها رفت و ۸۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق بانک‌هاست که اگر این پول به بانک‌ها و فعالان اقتصادی برگردد، می‌بینیم چقدر از مشکلات برطرف خواهد شد.
  ۱۳ بهمن ۹۳ اگر قرار بود با شعار مشکلات حل شود در دوره گذشته بیشترین شعار در تاریخ کشور برای مبارزه با فساد داده شد، اما بیشترین فسادها و بزرگ‌ترین فسادهای قرن اتفاق افتاد.
  ۱۱ دی ۹۳ کسانی که درآمد نفت را ذخیره نکردند باید مؤاخذه شوند.
  ۵ اردیبهشت ۹۴ در دو دوره گذشته ۷۰۰ میلیارد دلار پول مملکت خرج واردات کالا به کشور شد. در دو دوره قبل پیش و پس از مصرف ۷۰۰ میلیارد دلار تعداد شاغلین در کشور ۲۰ میلیون نفر بوده است و این به آن معناست که این میزان پول رفته و موجب اشتغال جوانان چینی و کشورهای دیگر شده است.
  ۲۲ اردیبهشت ۹۴ یارانه‌ها به معنای واقعی داستان پرغصه‌ای برای جمهوری اسلامی ایران است. اگر اکنون حکومت جدی بود برای همین یارانه‌ها به نظرم بسیاری از مسئولان سابق باید پاسخگو می‌شدند. کسی که تصمیم گرفته برخلاف قانون ۴۵ هزار تومان پرداخت کند، مردم و حکومت را این‌گونه گرفتار کند و امروز هم احساس می‌کند یک قهرمان است و بقیه که گرفتار شدند مشکل‌دار هستند. اینها باید مورد مؤاخذه قرار گیرند.
  ۱۵ خرداد ۹۴ در گذشته فروش نفت به برخی از نهادها و اشخاص انجام می‌گرفت اما در سیاست جدید دولت، فروش و صادرات نفت متمرکز شده و صرفاً از طریق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود. در دولت گذشته متاسفانه برخی از محموله‌های نفت ایران به برخی از اشخاص یا نهادها فروخته شده که با گذشت چند سال هنوز پول این نفت‌ها به حساب خزانه واریز نشده است.

  برچسب ها :

  نظرات