آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30854
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اشرفی اصفهانی: تحریم ها بستری برای سوء استفاده های مالی بود/درباره بقایی مصاحبه ای نداشتم

  آوای شمال/ حجت الاسلام و المسلمین محمد اشرفی اصفهانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، عمده پرونده های تخلفات و سوء استفاده های مالی بزرگ را مربوط به دولت های نهم و دهم عنوان کرد و افزود: از آنجا که مبادلات در بستر طبیعی قرار نداشت و راه صحیح گم شده بود، دولت […]

  آوای شمال/ حجت الاسلام و المسلمین محمد اشرفی اصفهانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، عمده پرونده های تخلفات و سوء استفاده های مالی بزرگ را مربوط به دولت های نهم و دهم عنوان کرد و افزود: از آنجا که مبادلات در بستر طبیعی قرار نداشت و راه صحیح گم شده بود، دولت ناچار به بیراهه رفت.

  وی با اشاره به این که در هیچ یک از دولت های بعد از انقلاب چنین سوء استفاده هایی رخ نداده است، ادامه داد: در دولت های نهم و دهم قطعنامه ها و تحریم های گسترده ای تصویب و اعمال شد که از این فرصت سوء استفاده کردند و به بیت المال رحم نشد.

  اشرفی اصفهانی تصریح کرد: افراد فرصت طلب در گذشته منافعی داشتند که در شرایط کنونی این منافع را از دست رفته می بینند.

  وی اظهار کرد: این انسان های حریص به مال دنیا هیچ گاه حرصشان پایان نداشته، همچنان دنبال این بودند که تحریم ها وجود داشته باشد و آنها همچنان میلیاردها دلار به جیب بزنند.

  رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری افزود: این افراد دیگر جایگاهی در کشور ندارند و از طرف دیگر در روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خود باشند.

  اشرفی اصفهانی با یادآوری جمع بندی مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ گفت: ما راهی جز مذاکره نداشتیم؛ یا باید گزینه جنگ را انتخاب می کردیم یا با منطق با دنیا صحبت کنیم که این اتفاق افتاد و ما ثابت کردیم که اهل منطق هستیم و منطق گویای خود را به دنیا رساندیم.

  وی تاکید کرد: همان گونه که در کشور ما عده ای نگران و دلواپس خودشان هستند که مردم دیگر به آن ها بها نخواهند داد، فرصت طلبان جمهوری خواه در آمریکا نیز نگران و دلواپس شکست در انتخابات آینده ریاست جمهوری هستند.

  **صدور حکم برائت برای نیمی از پرونده ها

  اشرفی اصفهانی در بخش دیگری از گفت و گو با ایرنا، در پاسخ به سوالی در خصوص پرونده های تخلفات اداری در نهاد ریاست جمهوری افزود: بیش از ۸۰۰ پرونده برای رسیدگی از سازمان بازرسی کشور به هیات تخلفات اداری نهاد ارسال شده است.

  وی ادامه داد: از مجموع ۸۰۰ پرونده ارسال شده، ۲۰۰ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته که برای نیمی از آن ها حکم برائت صادر شد و برخی نیز به حکم قانون محکومیت داشته اند که بر مبنای جرم محکوم شده اند.

  رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری با اشاره به این که برخی تخلفات دانه درشت ها در قوه قضاییه رسیدگی می شود، گفت: ما از روند رسیدگی به این پرونده ها اطلاعی نداریم.

  اشرفی اصفهانی اضافه کرد: در برخی موارد، پرونده های سوء استفاده مالی در دست ما است که فرد خود را قبل از رسیدگی، بازنشسته کرده و ما حق ورود به پرونده های افراد بازنشسته را نداریم و در نهایت قوه قضاییه آن ها را رسیدگی می کند.

  **درخصوص پرونده بقایی مصاحبه ای نکردم

  وی با اشاره به انتشار گفته هایش در یک نشست خصوصی در روزنامه ها و سایت های خبری، تصریح کرد: در یک ضیافت افطاری در جمع معدودی دعوت بودم و از من خواسته شد تا مطالبی بیان کنم که من نیز به استناد یکی از مسوولان امنیتی کشور گفته بودم آقای بقایی در خارج از کشور سرمایه گذاری کرده و پول ها را به آنجا فرستاده است و به دنبال برگرداندن پول ها هستند.

  رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری افزود: خبرنگار روزنامه ای که در آن نشست حضور داشت با آب و تاب مفصل موضوع را به نقل از من رسانه ای کرد و این موضوع در سایت های خبری وحتی رسانه های خارجی بازتاب داشته است که این، یک کار غیرمنطقی و غیر اخلاقی است.

  اشرفی اصفهانی تاکید کرد: من اصلا با آن فرد مصاحبه ای نداشتم و تنها جملاتی در یک نشست خصوصی بیان کرده بودم.

  ** از محتویات پرونده بقایی فقط قوه قضاییه خبر دارد

  رییس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه پرونده حمید بقایی در قوه قضاییه در حال رسیدگی است، گفت: کسی جز قوه قضاییه از محتوای این پرونده خبر ندارد و هر زمان که پرونده به طور کامل رسیدگی شد خود دستگاه قضا مانند پرونده آقای رحیمی اطلاع رسانی می کند.

  وی تصریح کرد: پرونده ها معمولا از سوی سازمان بازرسی کل کشور برای رسیدگی به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری ارسال می شود که تاکنون پرونده ای درخصوص آقای بقایی به این بخش از سوی سازمان بازرسی کل کشور فرستاده نشده است.

  ** راه اندازی بنیاد و حوزه علمیه شهید محراب

  فرزند چهارمین شهید محراب همچنین از برگزاری مراسم سی وسومین سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: در سال جاری نیز همچون سال های قبل، در ۲۳ مهر – سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی – مراسم سالگردی در سه شهر تهران، اصفهان و کرمانشاه برگزار می شود.

  اشرفی اصفهانی ادامه داد: در این مراسم که در مسجد جامع امیرالمومنین(ع) واقع در بلوار مرزداران تهران برگزار می شود، حوزه علمیه ای به نام این شهید محراب راه اندازی خواهد شد و همچنین بنیادی بنام این شهید برای احیای آثار علمی، فرهنگی و دفاع مقدس تاسیس خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات