آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30851
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ایران همواره به دنبال برقرای ثبات و آرامش در عراق است

  آوای شمال/ به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار “هادی حسین سهر” رئیس کمیسیون دفاع و امنیت مجلس عراق با اشاره به اهمیت تحکیم و تقویت مناسبات دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران مشکلات مردم عراق را مشکلات خود می‌داند و همواره به دنبال […]

  آوای شمال/ به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار “هادی حسین سهر” رئیس کمیسیون دفاع و امنیت مجلس عراق با اشاره به اهمیت تحکیم و تقویت مناسبات دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران مشکلات مردم عراق را مشکلات خود می‌داند و همواره به دنبال برقراری ثبات و آرامش در این کشور بوده است.

  وی در ادامه بحران اخیر در منطقه به‌ ویژه در عراق را ناشی از دخالت کشورهای بیگانه دانست و افزود: کشورهای غربی و آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌شان به دنبال تحلیل قوا و تضعیف کشورهای اسلامی و تقویت مصالح رژیم اشغالگر قدس هستند اما جبهه مقاومت آنها را وادار به عقب‌نشینی کرده است.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اظهار تأسف از ادامه کشتار مسلمانان مردم مظلوم یمن توسط رژیم آل‌سعود، تصریح کرد: ادامه تهاجم و کشتار اطفال و مردم بی‌دفاع یمن بدتر از حمله رژیم صهیونیستی در جنگ غزه است.

  بروجردی در ادامه حضور قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای را نشان از اقتدار کشورمان دانست و خاطرنشان کرد: ایران هیچ‌گاه به آمریکا خوشبین نبوده و اعتماد ما به توان و نیروهای داخلی در کشور است.

  وی در پایان بر تبادل تجارب میان مجالس به‌ ویژه کمیسیون‌های تخصصی دو کشور در عرصه‌های مختلف قانون‌گذاری و امنیتی تأکید کرد.

  همچنین در ادامه این دیدار “هادی حسین سهر” رئیس کمیسیون امنیت مجلس عراق با قدردانی از کمک‌های مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پس از سقوط دیکتاتور عراق، گفت: مردم عراق هیچ‌گاه حمایت‌های ایران را در مقاطع مختلف به خصوص کمک‌های نظامی در مقابل داعش را از یاد نخواهند برد.

  وی با ابراز خرسندی از توافق صورت گرفته میان جمهوری اسلامی ایران و ۱+۵ افزود: این توافق نشان داد که ایران کشوری محوری در منطقه محسوب می‌شود و معادلات منطقه در جهت مصالح مردم مستضعف منطقه تغییر پیدا خواهد کرد.

  رئیس کمیسیون امنیت مجلس عراق در ادامه بحران‌های اخیر در منطقه را سیاست کشورهای قدرتمند برای ناامن نشان دادن شرایط منطقه و فروش سلاح به برخی کشورها دانست تا اقتصاد خود را با کشتار مردم مظلوم تقویت نمایند.

  هادی حسین سهر” در پایان بر آمادگی کشورش برای انتقال تجارت نظامی و امنیتی با جمهوری اسلامی ایران تأکید و خاطرنشان کرد: دولت و مجلس عراق ایران را شریکی مطمئن در قراردادهای مختلف می‌دانند.

  برچسب ها :

  نظرات