آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30719
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  قاتل زن جوان تهرانی دستگیر شد

  آوای شمال/ به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ساعت ۱۸ روز ۲۱ تیرماه سال ۹۴ وقوع یک فقره درگیری منجر به جرح به کلانتری ۱۵۰ تهرانسر اعلام شد. با حضور مامورین کلانتری در محل درگیری خانم ۳۹ ساله ای که از ناحیه گلو و پهلوی سمت چپ […]

  آوای شمال/ به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ساعت ۱۸ روز ۲۱ تیرماه سال ۹۴ وقوع یک فقره درگیری منجر به جرح به کلانتری ۱۵۰ تهرانسر اعلام شد.

  با حضور مامورین کلانتری در محل درگیری خانم ۳۹ ساله ای که از ناحیه گلو و پهلوی سمت چپ مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته بود به بیمارستان منتقل شد اما شدت جراحت به حدی بود که وی فوت کرد.

  بر اساس این گزارش پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران تشکیل و پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  *تحقیقات از همسایگان و فرزندان مقتول

  کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل جنایت به تحقیق از شاهدان صحنه جنایت، از جمله دو فرزند( دختر ۱۰ ساله و پسربچه ۶ ساله) و همسایه طبقه بالایی مقتول پرداختند.

  پسر مقتول در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در حال بازی کردن در داخل کوچه بودم که عمو سیاوش به سمت خانه ما رفت و وارد ساختمان شد.

  دختر مقتول نیز که در زمان درگیری در داخل خانه حضور داشت و شاهد صحنه چاقو خوردن مادرش بود به کارآگاهان گفت: به همراه مادرم در داخل خانه بودیم که عمو سیاوش قصد وارد شدن به خانه را داشت اما مادرم مانع از ورود وی به داخل خانه شد.

  وی افزود: سیاوش با چاقو، چند ضربه به مادرم زد و سپس از خانه خارج شد.

  همسایه مقتول نیز در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در داخل خانه بودم که با شنیدن صدای داد و فریاد مقتول به طبقه پایین آمدم که ناگهان جوانی حدودا ۳۰ ساله، در داخل راه پله ها و با هل دادن من به سمت دیوار به سرعت از ساختمان خارج شد.

  وی خاطرنشان کرد: به سمت مقتول رفتم که دیدم از ناحیه گلو به شدت دچار خونریزی شده و یک تیغه چاقو نیز در پهلوی سمت چپ وی گیر کرده است.

  وی گفت: با اورژانس و ۱۱۰ تماس گرفته و آنها نیز پس از حضور، مقتول را به بیمارستان منتقل کردند.

  *شناسایی و دستگیری قاتل

  با توجه به اظهارات فرزندان مقتول مبنی بر معرفی قاتل مادرشان بنام سیاوش، کارآگاهان به تحقیق از بستگان و دوستان خانواده مقتول پرداخته و اطلاع پیدا کردند که سیاوش از بستگان همسر مقتول است که حدود سه سال پیش با خواهرهمسر مقتول ازدواج کرده است.

  با شناسایی هویت قاتل بنام سیاوش . ع ( متولد ۱۳۶۳)، کارآگاهان به محل زندگی سیاوش در شهر اندیشه مراجعه و در تحقیقات از محل اطلاع پیدا کردند که وی پس از ارتکاب جنایت، از محل متواری شده و بلامکان است.

  در ادامه اقدامات پلیسی و با تحت نظر قرار دادن محل های تردد احتمالی سیاوش ، سرانجام قاتل در تاریخ ۳۱ تیرماه گذشته در شهر کرج شناسایی و قبل از اقدام برای فرار، دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

  *اعتراف به جنایت

  سیاوش که به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد دارد، پس از انتقال به اداره دهم صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و عنوان کرد: در کار نصب تجهیزات ماهواری مشغول بودم و حدود چهار ماه گذشته بیکار شدم و تصمیم داشتم تا با سرقت، هزینه های زندگی را تامین کنم.

  وی گفت: با اطلاع دقیقی که از وضعیت زندگی مقتول و همسرش داشتم، تصمیم گرفتم تا به هر شکل ممکن، طلا و جواهرات آنها را سرقت کنم.

  وی در ادامه اعترافات خود افزود: در تاریخ ۲۱ تیرماه سال ۹۴ به محل زندگی مقتول و خانواده اش مراجعه کردم؛ پسر مقتول در داخل کوچه، در حال بازی کردن با دوستانش بود و در ورودی ساختمان باز بود.

  وی خاطر نشان کرد: خود را به واحد آپارتمانی محل زندگی مقتول رسانده و زنگ خانه را زدم؛ پس از باز شدن در خانه توسط مقتول، قصد ورود به خانه را داشتم که وی مانع شد.

  سیاوش گفت: با قرار دادن پا در میانه در مانع از بسته شدن آن توسط مقتول شدم؛ در همین زمان مقتول شروع به داد و فریاد کرد و من که ترسیده بودم ، با چاقوی همراه خود چند ضربه به گردن و پهلویش پرتاب کردم.

  وی افزود: در اثر ضربه ای که به پهلوی وی زدم، دسته چاقو شکست در همین زمان، یک پسر جوان از طبقه بالایی به پایین آمد که من او را به شدت هل داده و به سرعت از خانه خارج شدم.

  سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات