آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30623
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  ۱۰ تن انواع فراورده های خام دامی غیربهداشتی در آذربایجان غربی از چرخه مصرف خارج شد

  آوای شمال/ کامیار داهیم روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۲۷ خرداد ماه تا ۲۶ تیرماه امسال اکیپهای بازرسی ستاد کنترل و نظارت بر بهداشت انواع فرآورده های خام دامی اداره کل دامپزشکی و شبکه های دامپزشکی استان یکهزار و ۹۸ مرکز عرضه فراورده های دامی را مورد بازرسی قرار دادند. وی اظهار […]

  آوای شمال/ کامیار داهیم روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۲۷ خرداد ماه تا ۲۶ تیرماه امسال اکیپهای بازرسی ستاد کنترل و نظارت بر بهداشت انواع فرآورده های خام دامی اداره کل دامپزشکی و شبکه های دامپزشکی استان یکهزار و ۹۸ مرکز عرضه فراورده های دامی را مورد بازرسی قرار دادند.

  وی اظهار کرد: واحدهای مورد بررسی عرضه کننده انواع فرآورده های خام دامی شامل گوشت قرمز ، گوشت سفید ، تخم مرغ ، ماهی عرضه شده در رستوران و غذاخوریها بودند که در این روند اکیپهای دامپزشکی استان موفق به کشف و ضبط فراورده های غیربهداشتی به میزان حدود ۱۰ تن شدند.

  داهیم با بیان اینکه این اقدام در راستای تشدید اقدامات کنترلی و نظارت بر فرآورده های خام دامی عرضه شده و ارتقای بهداشت عمومی در استان صورت گرفته است ، اضافه کرد: تعداد ۳۰ مرکز عرضه متخلف جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

  مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: ۲۷ مرکز عرضه فرآورده های خام دامی به علت رعایت نکردن موازین بهداشتی در یک سال گذشته در این استان تعطیل شده است.

  به گزارش ایرنا ، آذربایجان غربی استانی با بیش از ۹ میلیون واحد دامی ، سالانه با تولید انواع محصولات دامی در تامین نیاز داخل استان و حتی تامین نیازهای برخی استان های دیگر نیز سهیم است.

  پرورش دامهای سبک و سنگین در این استان هم اکنون به صورت سنتی و صنعتی انجام می شود.

  برچسب ها :

  نظرات