آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30620
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  آخرین تلفات حادثه سیل و طوفان/ اضافه شدن دو فوتی از مازندران و قزوین

  آوای شمال/ به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، در جریان وقوع سیل و طوفان یاد شده ۱۴ جسد تعیین هویت شده است. براساس این گزارش از اجساد ارجاع شده به پزشکی قانونی، هشت جسد در استان تهران، هفت جسد در استان البرز، یک جسد در استان مازندران و یک جسد هم در […]

  آوای شمال/ به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، در جریان وقوع سیل و طوفان یاد شده ۱۴ جسد تعیین هویت شده است.

  براساس این گزارش از اجساد ارجاع شده به پزشکی قانونی، هشت جسد در استان تهران، هفت جسد در استان البرز، یک جسد در استان مازندران و یک جسد هم در استان قزوین پیدا شد.

  بر اساس این گزارش تا این لحظه جسد ۶ قربانی حادثه در تهران تعیین هویت شده است.

  آمار تلفات حادثه در استان تهران بر اساس آمار پزشکی قانونی همچنان همان ۸ تن است و هیچ جسد دیگر از تلفات طوفان به پزشکی قانونی ارجاع نشده است.

  در استان البرز نیز تعداد اجساد منتقل شده به پزشکی قانونی هفت تن است که ۶ تن از این شمار تعیین هویت و به خانواده ها تحویل شده اند اما یک جسد دیگر هنوز تعیین هویت نشده است.

  یادآوری می شود آمار تلفات قربانیان سیل در استان البرز پیش از این هشت تن اعلام شد اما بررسی های پزشکی قانونی نشان داد یکی از اجساد ساعتی پیش از طوفان، در رودخانه غرق شده و مرگ وی ارتباطی با وقوع سیل نداشته است.

  در استان قزوین جسد یک تبعه افغان که به دلیل آبگرفتگی ناشی از سیل جان خود را از دست داده بود به پزشکی قانونی منتقل و پس از تعیین هویت جسد وی به خانواده او تحویل داده شد.

  گزارش های رسیده حاکی است وی و یک ایرانی در منزلی واقع در مسیر رودخانه منطقه الموت حضور داشتند و پس از بارش باران و وقوع سیل دچار حادثه شده اند. از فرد ایرانی حادثه دیده دیگر نشانی در دست نیست و تا ساعت تنظیم این خبر، جسد وی به پزشکی قانونی قزوین منتقل نشده است.

  در استان مازندران هم جسد جوانی ۲۵ ساله به پزشکی قانونی ارجاع شد که این فرد به دلیل برق گرفتگی ناشی از سیل در شهرستان عباس آباد نوشهر جان خود را از دست داده است.

  بر اساس آمارهای پزشکی قانونی و پیگیری های به عمل آمده از پزشکی قانونی مازندران، وقوع سیل در شهرستان زیرآب به رغم خسارات مالی قابل توجه هیچ تلفات جانی در بر نداشته است و آمار تلفات سیل در استان مازندران تنها همان یک مورد فوتی برق گرفتگی ناشی از سیل است.

  از کل تلفات این حادثه دو تبعه غیر ایرانی هستند که یک تن از آنان در تهران (تبعه چین) و یک تن دیگر در قزوین (تبعه افغان) جان باخته اند که با هماهنگی و دستور مقام قضایی کار انتقال جسد تبعه چینی انجام و جسد تبعه افغان نیز به خانواده او تحویل داده شده است.

  این گزارش افزود: همچنین به دنبال انتشار خبری در خبرگزاری ایرنا مبنی بر یافتن تعدادی جسد از قربانیان طوفان در بوستان جوانمردان، این سازمان اعلام کرد که تاکنون هیچ جسدی با این مشخصات به مرکز تشخیصی آزمایشگاهی پزشکی قانونی کهریزک ارجاع نشده است.

  به گزارش ایرنا ،روز گذشته ناصر چرخساز رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بستگان هفت تن در تهران و ۲ تن در البرز اعلام مفقودی کردند، گفت: آب مفقودین را در مسیرهای خیلی طولانی برد طوری که چند مفقود سیل کن در بوستان جوانمردان پیدا شدند.

  برچسب ها :

  نظرات