از توهین به دولت سابق و یاد کردن از سران فتنه تا حقوق مصرحی که اصلاح طلبان در قانون اساسی دنبال میکردند!

چاپ

آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کلار، گردهمایی اصلاح طلبان عصر امروز با حضور جمع اندکی از اصلاح طلبان در حسینیه کاروان بروجن برگزار شد به گونه ای که اکثر صندلی های چیده شده در این حسینیه خالی مانده بود.

محسن منصوری نماینده شورای اصلاحات بروجن در این مراسم اظهار داشت: توافق هسته ای چهره دیگری از ما به عنوان ملت بزرگ ایران به دنیا نشان داد.

منصوری ضمن بیان این که دموکراسی و آرمانهایی که دولت اصلاحات در نظر داشت را نابود کردند، گفت: مسیری که سید بزرگوارمان( سید محمد خاتمی) باز کرد متاسفانه مجبوریم دقیقه ۹۵ حرفش را بیان کنیم.

نماینده شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان چهارمحال و بختیاری  هم در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد سران فتنه( میر حسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد)، گفت: به جز این  فضای بسته و در کنار دوستان صمیمی شکوائیه خود را نمیتوانیم در جای دیگری بیان کنیم.

کریمی ادامه داد: آقای طاهر زاده اگر در بند است ولی یک ارتباط دوست داشتنی با جامعه خودش برقرار کرده و این روح امید را در دل تک تک اصلاح طلبان تقویت میکند.

وی گفت: پیام طاهر زاده این است” که من در شرایطی نیستم که بتوانم آزادانه بیان و عمل داشته باشم ولی علیرغم نارضایتی که از دولت فعلی وجود دارد و شاید به بیش از نیمی از خواسته هایمان نتوانستیم توسط این دولت مردان برسیم ولی حمایت و پایداری شما میتواند این امید را درجامعه تقویت کند و دولت را به سمت و سویی ببرد که بتواند اهداف عالی خودش را تحقق ببخشد”.

کریمی ادامه داد: اتفاقی که در مذاکرات هسته ای رخ داده است همان شعار آقای خاتمی است که گفتگو منشا حل خیلی از مشکلات در دنیای فعلی است.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد چهارمحال وبختیاری  در دوران اصلاحات با اشاره به حضور احمدی نژاد در یادواره شهدای روستای چلیچه چهارمحال و بختیاری گفت: دولت سابق در هشت سال گذشته حقارت و بدبختی را برای کشور به ارمغان آورد و غارتگری را در جامعه ما تبدیل به فرهنگ کرد.

کریمی در ادامه توهین و تهمت های خود به دولت سابق گفت: اعتیاد، فقر اقتصادی و فساد اخلاقی در هشت سال گذشته به مراتب  افزایش یافته بود.

وی بیان کرد: اگر حمایت متمرکز پیشکوستان اصلاح طلب نبود روحانی در انتخابات پیروز نمیشد هر چند وی این حمایت اصلاح طلبانه ای که در دوره انتخابات رخ داد را انکار میکند.

نماینده شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ما به دنبال گزینه شفاف تر و با ادبیات اصلاح طلبی قویتری بودیم ولی همه چیز را مثبت نمیشود نگاه کرد به صورت نسبی اگر بنگریم باز هم موفقیت بزرگی بود.

کریمی گفت: چهار حوزه انتخابی ما در استان به خاطر هم اندشی بیشتر دوستان اصلاح طلب چهار شورای انتخابات تشکیل داده است شورای انتخابی استان هم از بین اعضای شورای شهرستانها انتخاب شده و پنج تشکل بحث انتخابات را مدیریت میکنند.

دکتر امین سخنران ویژه این برنامه نیز در این مراسم اظهار داشت: هر شعاری برای این که عملیاتی شود نیاز به گفتمان سازی دارد؛  گفتمان سازی برای همدلی و هم زبانی لازم است.

وی با بیان این که اصلاح طلبان اهل نزاع و درگیری نیستند، گفت: در سال ۸۸(فتنه ۸۸) اصلاح طلبان حقوق مصرحی که در قانون اساسی وجود دارد را دنبال میکردند.

امین گفت: یکی از بخش هایی که در سال ۸۸ ضعف داشت و نتوانست زمینه همدلی را در میان ملت حفظ کند رسانه ملی بود زیرا به میل برخی مدیران وقت سازمان فعالیت میکرد.

وی ضمن اشاره به قصورهای اصلاحات ادامه داد: اصلاحات یک جریان ریشه دار و تاریخی در کشور ماست؛ مهمترین اصل اصلاحات متکی بودن به تحول و بی جهت دلواپس نبودن است.

امینی گفت: نقش محوری سید محمد خاتمی را کسی نمیتواند در این کشور نادیده بگیرد به خاطر این که وی در یک مقطعی خاص و یک ضرورت تاریخی وارد میدان شد و یک گفتمانی را علنی کرد.

گفته می شود در این مراسم مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان، مدیر کل بنیاد مسکن، مدیر کل بیمه سلامت، و شهردار گندمان حضور داشتند.