آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 30358
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۹
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  بارش ۱۳٫۸ میلیمتری نباید به سیلاب تبدیل می شد بارش ۱۳٫۸ میلیمتری نباید به سیلاب تبدیل می شد

  آوای شمال/ منصور رحمانیان عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تاکید کرد: در صورتی که مسیر رودخانه در روستای سیجان با موانعی که ناشی از دست کاری انسان در طبیعت بوده، مواجه نبود، با بارش پایین ۱۳٫۸ میلیمتری سیلاب ایجاد نمی شد. وی تصریح کرد: هر مانعی در مسیر رودخانه نظیر احداث […]

  آوای شمال/ منصور رحمانیان عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تاکید کرد: در صورتی که مسیر رودخانه در روستای سیجان با موانعی که ناشی از دست کاری انسان در طبیعت بوده، مواجه نبود، با بارش پایین ۱۳٫۸ میلیمتری سیلاب ایجاد نمی شد.

  وی تصریح کرد: هر مانعی در مسیر رودخانه نظیر احداث پل های غیراصولی و غیراستاندارد و کاشت درخت و ساخت بنا در حریم رودخانه ها باعث تجمیع آب در پشت این موانع و در نهایت ایجاد سیلاب می شود.

  رحمانیان در ادامه با اشاره به اینکه هواشناسی درباره وضعیت آب و هوای عصر یکشنبه اطلاعیه خود را صادر کرده بود و اسناد آن موجود است، گفت: ما بارش باران و رگبار و تندباد تا ۷۰ کیلوتر در ساعت را پیش بینی و اعلام کرده بودیم.

  وی با تاکید بر اینکه نظرات کارشناسی هواشناسی در بسیاری موارد اساسی و تاثیرگذار است، گفت: در بسیاری از موارد نظیر ساخت و سازها، نمای ساختمان ها، نوع پنجره ها در ساختمان، مصالح ساختمانی، مبلمان شهری، مسیر کانال ها و رودخانه ها، باید نظرات کارشناسی هواشناسی لحاظ شود زیرا موارد ذکر شده بر اساس اقلیم هر منطقه ای متفاوت است که توجه به آن در جلوگیری از آسیب پذیری در مقابل حوادث طبیعی بسیار اهمیت دارد.

  رحمانیان در ادامه تصریح کرد: تا دو جلسه قبل مدیرکل هواشناسی استان در کمیسیون ماده ۸ مربوط به محیط زیست عضویت نداشت. واحدهای صنعتی نیز ضروری است که با توجه به شرایط اقلیمی احداث شود.

  برچسب ها :

  نظرات